- Нове життя - https://nz-ir.com -

ВІН РОЗКРИВАВ ЗЛОЧИНИ І БУВ ПСИХОЛОГОМ

Іршавському дільничному Івану Кляпу доводилося і злочини розкривати, і бути психологом для ув’язнених.

Є люди, яких знають і поважають не тільки у рідному селі, а й за його межами. Цими днями капітан міліції у відставці Іван Кляп святкуватиме своє 55-річчя. Він працював у місцях позбавлення волі з особливою категорією злочинців, а далі життя повернуло на рідну землю, де вже продовжив роботу у службі дільничних інспекторів міліції.

Виходець з простої селянської родини Іван Кляп завжди знав ціну тяжко зароблено хліба. Після закінчення школи юнак пішов служити до війська. А далі, демобілізувавшись, працював у тайзі  Комі АССР  водієм лісовозу, де за направленням трудового колективу пішов навчатись на правоохоронця. Згодом вступив до Уфімської середньо-спеціальної школи міліції МВС СРСР.

У 1983 році Іван Кляп закінчив навчання і пішов працювати в одну із виправно-трудових колоній Комі АССР.  На самому початку було важко звикнути до людей, які позбавлені волі. Серед них були вбивці, крадії із стажем, для яких зона майже була другою домівкою. Життя за колючим дротом багатьох змінювало, і тих, хто покращував свою поведінку, переводили у загін на поселення. Ці поселення знаходились у тайзі, до засуджених навіть приїздили жінки із дітьми, і вони разом відбували термін покарання. Факти втечі були рідкістю хіба що влітку, бо взимку далеко від колонії чи поселення втекти нікому не вдавалось, навколо була тайга та непроходимі болота.

Після розпаду СРСР Іван Кляп повернувся додому на рідне Закарпаття,  де його призначають на посаду дільничного інспектора Іршавського райвідділу міліції.

Весь час працював на одній і тій же дільниці обслуговування у с.Вільхівка, с.Сільце та с. Заріччя. Його надійними товаришами по службі, з якими розкрив не один злочин і провів не одну ніч чергування були Михайло Станинець, Іван Попович, Іван Граб.

З Михайлом Станинцем довелось  Івану Кляпу розкривати вбивство жінки у с.Мідяниця. Чоловік жінки знаходився на заробітках, а син – в армії. Жила вона сама. Сусіди, які поруч проживали, помітили, що з будинку ніхто не виходить, і повідомили дільничного інспектора. Дійсно, провівши подворовий обхід, оглянувши все її помешкання, жінку знайдено не було. Після цього Іван Кляп з’ясував, що напередодні розшукувану бачили, як вона йшла до свого недалекого сусіда. Правоохоронці відразу пішли до чоловіка, почали питати про жінку, однак він нічого їм казати не хотів. Оглянувши його дворогосподарство, під горіхом у бочці було знайдено мертве тіло жінки. Після цього чоловік розповів, що він хотів з нею близьких стосунків, а вона йому відмовила. Далі він  відштовхнув її від себе, і при падінні вона вдарилась головою. Чоловік перелякався і тіло померлої жінки сховав у бочку, а її одяг на горище будинку.

Наразі капітан міліції у відставці Іван Кляп знаходиться на заслуженому відпочинку.

Віта Горзов,

Іршавський РВ УМВС.