Версія для друку Версія для друку

ВІДКРИТО МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ О.АНДРІЮ БОКОТЕЮ

Про священнослужителя Андрія Бокотея мало хто тепер пам’ятає в м.Іршава. А в 1946-1949 р.р. він був настоятелем тодішньої греко-католицької церкви святих апостолів Петра і Павла. Минулої неділі на будівлі, де жила сім’я, за сприяння греко-католицької громади міста встановлено меморіальну дошку. Молебень відслужили священнослужителі, а присутні поклали квіти та запалили свічки в знак пам’яті.

Донька священика Єва Бокотей, яка взяла участь у відкритті пам’ятної дошки батька, сказала:

– То були надзвичайно важкі часи для нашої сім’ї. Батько був парохом у селах Данилове та Брід, у м.Іршава і помісником (деканом) Боржавського деканату. 1949 р. він був заарештований, а Закарпатський обласний суд за фальшивою справою засудив його до 25 років позбавлення волі. До 1955р. перебував у таборах ГУЛАГу в Казахстані. Попри сувору заборону, він щонеділі та на свята таємно відправляв для в’язнів Службу Божу, за що його неодноразово карали карцером. Весь цей час мама Марія Бокотей-Чедрик і п’ятеро дітей жили у злиднях.

Після 6 років таборів о.Андрій Бокотей був звільнений в час десталінізації і оселився разом із сім’єю в с.Чинадієве. Таємно відправляв богослужіння та релігійні обряди. Після легалізації у 1989 р. греко-католицької церкви о.Андрій обслуговував віруючих у Сваляві та с.Росош. Із 1990р. священик працював парохом у смт Чинадієве. За його ініціативою відновлено каплицю у колишньому палаці графів Шенборнів  (тепер там знаходиться санаторій «Карпати»). А у с.Росош згуртовані ним вірники на зібрані кошти збудували новий храм Божий.

Багато приємних слів про о.Андрія сказав настоятель Петро-Павлівського греко-католицького храму м.Іршава о.Василій Петейчук.

Після освячення пам’ятної дошки присутні зібралися біля Пам’ятного Хреста репресованому священику Петру Оросу (біля райсуду), де також відслужено поминальну панахиду.

Василь Шкіря.

Ваш отзыв

Ваш коментар