- Нове життя - https://nz-ir.com -

МИНУЛОЇ НЕДІЛІ СІЛЬЦЕ СТАЛО ФУТБОЛЬНОЮ «СТОЛИЦЕЮ» ІРШАВЩИНИ

Минулої неділі село Сільце перетворилося у справжню футбольну «столицю» району. Початок чемпіонату області з футболу, в якому сільські спортсмени вперше в історії села беруть участь, співпав із відкриттям  нових трибун стадіону, роздягальні, душових кабін із сучасним отепленням й освітленням.

Із цією важливою подією сільчан і гостей села (а їх було чимало із Іршави, Заріччя, Дунковиці, Броду, Греблі, Вільхівки та інших населених пунктів району) вітали заступник голови районної ради Петро Добромільський, тренер команди ФК «Сільце» Сергій Білан, президент команди Сергій Малецький, перший заступник голови федерації футболу Закарпаття Іван Дуран, депутат районної ради Сергій Лупак. Освятив новозбудовані приміщення священик греко-католицької громади с.Сільце о.Михаїл Тернинко.

Петро Добромільський сказав, що велику фінансову допомогу громаді села надав народний депутат України Павло Балога, який при першій же нагоді навідується в село, зустрічається з його жителями, веде мову про їх проблеми. А футбол у селі в пошані. Протягом багатьох років сільські футболісти виступали разом із спортсменами Заріччя. А вже кілька років тут створено свою команду, яка успішно виступає в чемпіонаті району і виборює призові місця.

Сергій Лупак наголосив, що сприяли в спорудженні спортивного комплексу активісти села Михайло Сокач, Андрій Костелеба, Василь Устич, Степан Глушко, Іван Глушко, Юрій Глушко, Андрій Глушко, Михайло Тернинко, Юрій Костьо, Михайло Добоні, Іван Вайда, Михайло Кенез, Іван Бровді, Михайло Зан, Михайло Феєр, Юрій Маргітич, Юрій Лисичко, Ольга Глушко, Іван Мошкола та ін. Фінансово сприяють сільчанам також уболівальники наймасовішого виду спорту Заріччя, Мідяниці та Іршави.

Сергію Лупаку та його однодумцям Сергію Малецькому і Сергію Білану є чим похвалитися. Торік юні футболісти брали участь у міжнародних змаганнях в м.Копошвар (Угорщина). До речі, це перша команда з нашого району, яка була на змаганнях такого рівня, адже турнір проходив під егідою FІFA (Міжнародна федерація футболу). Наша команда у груповому турнірі зайняла перше місце, випередивши юних футболістів «Сігетвар» з Угорщини і «Спарта» із Естонії.

– Турнір проходив на дуже високому рівні, – каже С.Лупак. – Поля добре підготовлені, організація матчів набагато вища, ніж у нас, в Україні. За те, що ми вдало виступили, насамперед слід подякувати батькам, які підтримують своїх вихованців і морально, і матеріально. Сподіваємося, що це не останній турнір такого рівня. Є шанс найближчим часом взяти участь у юнацькому фестивалі з футболу в Парижі. До речі, юні спортсмени Сільця вдало виступають й на обласних турнірах області, звідки повертаються призерами. А займатися їм є де. Тут створені усі належні умови. Відкрито штучне футбольне поле і спортзал.

… Після урочистостей на гарно впорядковане поле вийшли юнаки Сільця і Ракошина. Гра проходила з перемінним успіхом, однак сільчани  виявилися сильнішими і перемогли із переконливим рахунком 4:2. Дорослі теж були на висоті – вони перемогли з рахунком 2:0. Родзинкою свята був відомий співак Василь Філеш, який виконав пісню про футбол.

Свято в Сільці продовжувалося до пізнього вечора, і жителі села, і гості залишилися задоволені.

І в цьому насамперед велика заслуга Сергія Лупака – палкого прихильника розвитку футболу в рідному селі. На це він не шкодує ні сил, ні енергії, ні засобів.

Василь Шкіря.