- Нове життя - https://nz-ir.com -

«ЧЕРЕЗ НАШОЄ СЕЛО ТЕЧЕ РІЧКА БІЛКА»

Село Білки. Коли людина в контексті розмови почує назву цього села, асоціацій у неї може виникнути чимало. Для мене особисто – це асоціація з якоюсь незбагненною монументальністю, як і сам славетний Кротон, який прославив своє село на увесь світ. Ви тільки вдумайтесь – на увесь світ. А це планета Земля. Це людство, що населяє її. Це мільярдна кількість. Ваша уява працює, шановний читачу? Отож. Ми іще і до сьогоднішнього дня в повній мірі цього, мабуть, не усвідомлюємо. А варто б.

Сама енергетика села, людський та природний колорит, самодостатність, виважені претензії на лідерство, чого б це не стосувалося: політики, економіки, бізнесу, мистецтва, спорту,- релігійність, свободолюбивість – це своєрідна білківська магія, як на мене, яка притягає тебе своїм магнетизмом. Якщо ти хоч раз побував у Білках, а ще й друзів-цімборів знайшов, все:  ти уже приречений на любов до цього села, до його жителів.

Приємно, що традиції мистецькі і до сьогоднішнього дня живуть і квітнуть у цьому селі. Даремно у когось із читачів-білківчан, прочитавши це речення, з’явиться на обличчі легка іронія на кшталт «про що ви пишете ,які традиції, нема того, що було колись?» Помиляєтесь, мої шановні читачі. Якби ви побували на звітному концерті учнів та викладачів дитячої школи мистецтв, колективів художньої самодіяльності будинку культури, присвяченому до Дня Матері, ви б сказали: «Браво! Браво!! Браво!!!». Коли останній раз ви чули із залу таку хвалу глядача виконавцю? Забули вже? А вона лунала, і неодноразово, 11 травня 2014 року у будинку культури.

Прізвища Паньканинець, Петер, Ерделі, Чонка – це вже Імена на мистецькому олімпі не тільки села чи району, але й області. Народний вокальний ансамбль «Освітянка» (кер.І.Паньканинець), зразковий  дитячий ансамбль «Дзвіночок» (кер.І.Паньканинець) зразковий дитячий хор Білківського БК (кер.В.Ерделі,  виконавці сольних номерів на фортепіано (кер. Л.Петер, С.Бірсак), скрипці (кер.Н.Чонка), баяні (кер.В.Ерделі), танцювальні номери  (кер.О.Староста), вокалістка Богдана Брич, вокальні колективи та вокалісти БК (Директор БК Н.Горзов, худ.кер.О.Пилипенко) порадували глядачів своєю професійністю, майстерністю та віртуозністю виконання. Серед виступаючих слід відмітити О.Горзов (переможницю Всеукраїнського конкурсу баяністів м.Дрогобич,), А.Пасуля (1-місце в районному конкурсі баяністів серед учнів ДШМ,кер.В.Ерделі), В.Симканич (3-місце в районному конкурсі піаністів серед учнів ДШМ,кер.Л.Петер).

Багатством художньої палітри і творчої фантазії милували око художні картини та малюнки вихованців образотворчого відділу  ДШМ (Т.В.Чонговай,З.Ю.Савко).

«В’язанка закарпатських народних пісень» (аранжування Г.П.Добра) у виконанні викладачів ДШМ та хореографічна постановка О.В.Старости стали закономірною кульмінацією цього чудового мистецького дійства. А оператор Василь Ловска, який все це майстерно знімав на відеокамеру, залюбки поділиться з усіма бажаючими можливістю придбати у нього диски, щоб переконатися, що концерт був чудовий і додав чимало хороших емоцій та настрою усім присутнім.

Юрій Мельник,

методист РБК.