- Нове життя - https://nz-ir.com -

ЦИФРИ НЕ КЕРУЮТЬ СВІТОМ, ВОНИ — МИСТЕЦТВО СПРЯМОВУВАТИ СВІТ

«ЦИФРИ НЕ КЕРУЮТЬ СВІТОМ, ВОНИ ПОКАЗУЮТЬ, ЯК КЕРУЄТЬСЯ СВІТ», – казав відомий німецький поет Г.Гейне. А видатний український педагог В.А.Сухомлинський стверджував, що  «математика здає фортеці тільки сильним та сміливим». Справді, математика та усі інші природничі науки здає фортеці лише сміливим. Щоб полегшити таку складну справу, як вивчення точних наук,  необхідно перетворити її на гру, що й зробили вчитель математики, відмінник освіти, старший учитель, директор Г.Ю.Гичка, вчителі математики та фізики вищої категорії А.І.Смоліна, В.І.Меренич, вчитель І категорії Т.В.Попович та В.В.Бабич, а також вчитель інформатики А.А.Мойсей Іршавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2. Вони перетворили вивчення цих складних предметів на свято під назвою «Тиждень точних наук».

Відкрився  тиждень конкурсом стіннівок, у якому найкращими газетярами стали учні 7 класу під керівництвом класного керівника Т.В.Попович.

Протягом тижня школярі опановували премудрості математики, фізики та інформатики  методом  гри «Квест» (5-11 класи) та акції «Зароби гроші власним розумом» (5-11 класи), за що отримували шкільну валюту  – «піфагорчики». (Г.Ю.Гичка).

«Математичний десант»  десятикласників розв’язував з молодшими школярами цікаві логічні задачі. У рамках відкриття Тижня точних наук учні 5–Б класу представили біографії  декількох всесвітньовідомих математиків, зокрема  біографію українського вченого-математика ХХ століття Л.Кравчука (керівник А.І.Смоліна).

Напруженим і захоплюючим виявився турнір учнів 9-х, 10-го та 11-х класів  у грі «Брейн-ринг», в якому перемогу отримала команда 11-го  класу. Організували та провели гру-конкурс вчителі  інформатики В.І.Меренич та А.А.Мойсей.

Неперевершені роботи продемонстрували учні 5-х та 11-х класів у конкурсі «Кібер-художник». Вони вразили шкільну спільноту креативністю мислення, нестримною фантазією та досконалістю у володінні комп’ютером (вчителі В.І.Меренич та А.А.Мойсей).

Кульмінацією тижня став відкритий урок на тему «Систематизація знань з теми «Десяткові дроби», який провела у 5–А класі директор школи, вчитель математики Г.Ю.Гичка. Вона довела, що «математиці потрібно вчити в школі з тією метою, щоб знання,  тут здобуті, були достатніми для звичайних потреб у житті» (Л.Карно).

Учні 7-го класу підготували та провели науково-дослідницьку конференцію «Математика навколо нас» (під керівництвом Т.В.Попович).

Цікавими та захопливими були «Сніданки з фізикою», якими пригощали учні 11-х класів школярів молодшої ланки  (керівник В.В.Бабич).

Завершилося свято точних наук інтелектуальним флеш-мобом та математичним аукціоном, де кожен учень зміг придбати за здобуту власним інтелектом валюту («піфагорчики») цінні речі.

Отже, точні науки — дивовижні вчителі в мистецтві, які спрямовують думки, наводять порядок там, де вони не впорядковані, викорчовують безглуздя, фільтрують брудне і наводять ясність.

 Лідія Тернинко,

Світлана Кормош,

 члени  гуртка «Юні журналісти».