- Нове життя - https://nz-ir.com -

ПОДАРУНОК З ЧЕХІЇ

Днями, на ім’я директора районного історико-краєзнавчого музею будинку дитячої творчості Андрія Світлинця із сусідньої країни поштою надійшов пакет. У ньому виявилися доволі цікаві та оригінальні експонати: два прапори Чехословацької республіки, пряжка до ременя та кокарда на головний убір чехословацького солдата і декілька книг, в яких розповідається про бійців-легіонерів корпусу Людвіка Свободи у роки Другої світової війни. А надіслав його Ярослав Крал із Чехії.

А цьому передувало відвідання нашого музею парою туристів, які, подорожуючи Закарпаттям, прибули до Іршави та, випитавши у місцевих жителів про цікавинки міста, потрапили до музею. Оглянувши експозицію, гості залишилися дуже задоволені, особливо їх зацікавила оригінальна уніформа чехословацького легіонера та розповіді про закарпатців, які воювали у складі цієї бригади. На прохання директора музею відвідувачі пообіцяли вислати деякі речі, що мають відношення до цього періоду. З того часу пройшло більше року, а обіцяного так і не було.

Минулого літа група гуртківців Іршавського будинку дитячої творчості разом із своїм вчителем працювала в археологічній експедиції на Невицькому замку. І саме тут доля знову звела ту саму пару чехів із керівником музею. Поспілкувавшись з гостями, ввічливо нагадали про дану обіцянку для музею, на що ті щиро пообіцяли прислати експонати. І ось нарешті музей отримав нові експонати.

Всі вони знайшли своє місце в експозиції, яка розповідає про бійців чехословацького корпусу Людвіка Свободи, що воювали з фашизмом у роки Другої світової війни.

А ще заклад шукає щедрого спонсора, який би погодився оплатити для музею комплект бойових та ювілейних нагород періоду Великої Вітчизняної війни, що дасть змогу удосконалити наявну експозицію.

Михайло ІСАК.