Версія для друку Версія для друку

ПОДАРУНОК З ЧЕХІЇ

Днями, на ім’я директора районного історико-краєзнавчого музею будинку дитячої творчості Андрія Світлинця із сусідньої країни поштою надійшов пакет. У ньому виявилися доволі цікаві та оригінальні експонати: два прапори Чехословацької республіки, пряжка до ременя та кокарда на головний убір чехословацького солдата і декілька книг, в яких розповідається про бійців-легіонерів корпусу Людвіка Свободи у роки Другої світової війни. А надіслав його Ярослав Крал із Чехії.

А цьому передувало відвідання нашого музею парою туристів, які, подорожуючи Закарпаттям, прибули до Іршави та, випитавши у місцевих жителів про цікавинки міста, потрапили до музею. Оглянувши експозицію, гості залишилися дуже задоволені, особливо їх зацікавила оригінальна уніформа чехословацького легіонера та розповіді про закарпатців, які воювали у складі цієї бригади. На прохання директора музею відвідувачі пообіцяли вислати деякі речі, що мають відношення до цього періоду. З того часу пройшло більше року, а обіцяного так і не було.

Минулого літа група гуртківців Іршавського будинку дитячої творчості разом із своїм вчителем працювала в археологічній експедиції на Невицькому замку. І саме тут доля знову звела ту саму пару чехів із керівником музею. Поспілкувавшись з гостями, ввічливо нагадали про дану обіцянку для музею, на що ті щиро пообіцяли прислати експонати. І ось нарешті музей отримав нові експонати.

Всі вони знайшли своє місце в експозиції, яка розповідає про бійців чехословацького корпусу Людвіка Свободи, що воювали з фашизмом у роки Другої світової війни.

А ще заклад шукає щедрого спонсора, який би погодився оплатити для музею комплект бойових та ювілейних нагород періоду Великої Вітчизняної війни, що дасть змогу удосконалити наявну експозицію.

Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар