Версія для друку Версія для друку

ІВАН БАБИНЕЦЬ: «ВІД ПРОФЕСІОНАЛІЗМУ СЛІДЧОГО ЗАЛЕЖАТЬ ЛЮДСЬКІ ДОЛІ»

Іван Бабинець – юрист, який здатний розібратись у будь-яких правових питаннях. Він розпочав свою роботу з юрисконсульта заводу, тривалий час працював у прокуратурі району, яку згодом очолював, а тепер, знаходячись на заслуженому відпочинку, працює звичайним слідчим Іршавського райвідділу міліції. Іван Іванович розслідує резонансні злочини, вбивства, різноманітні злочини економічної спрямованості, які, щоб довести до «переможного кінця», потрібно мати  великий досвід та бути чудовим аналітиком.

Після закінчення середньої школи Іван Бабинець працює на заводі, а далі – служба в рядах Радянської армії. Повернувшись додому, думка про здобуття професії юриста його не залишала. Він отримав направлення від заводу на вступ в один із найкращих вузів країни – Державний університет імені Т.Г.Шевченка у м. Київ, де навчався на юридичному факультеті.

Закінчивши навчання,  Іван Бабинець повернувся на Ільницький дослідний завод  механічно-зварювального устаткування – юрисконсультом. Відстоював права робітників, контролював договори заводу з іншими підприємствами. Навіть довелось попрацювати у вищому господарському суді при міністерстві машинобудування СРСР у м.Москві.

Іван Іванович  завжди до своїх професійних обов’язків ставився добросовісно. Тодішній начальник служби БЕЗу Володимир Попович запропонував йому  працювати слідчим в Іршавському райвідділі міліції. Іван Бабинець погодився на пропозицію, бо хотів на практиці використати всі свої знання з юриспруденції. Молодого слідчого залучали до розслідування одночасно кількох кримінальних справ, які всі він доводив до суду і злочинці отримували реальні терміни покарання.

Іван Іванович, пропрацювавши у слідстві 2,5 роки, мав  звання капітана міліції.

У 90-х роках на всій Україні процвітав рекет, приватизовувались державні підприємства, й Іршавський район не був винятком. Щодня щось траплялось, де потрібно було втручання працівника прокуратури. Звичайно, як молодого фахівця частіше від інших призначали на чергування в прокуратурі.

Невдовзі Івана Бабинця призначають на посаду заступника прокурора району, а через два роки він керує районною прокуратурою.  Пропонували йому очолити прокуратуру в іншому районі, але він не погодився за сімейними обставинами і залишився у своєму районі  на колишній посаді заступника прокурора. Для самого Івана Івановича це було не так важливо, він на всіх посадах у прокуратурі протягом 15 років, аж до самої пенсії   працював сумлінно і добросовісно.

На пенсії Іван Бабинець знаходився тільки один рік, далі йому запропонували посаду слідчого в райвідділі міліції, де він працює по сьогоднішній день. Слідчий із великої букви, ця людина багатьох міліціонерів навчила працювати. До нього постійно підходять, питають, консультуються,  і що найголовніше – він ніколи не відмовить.

Іван Іванович, за період роботи в слідстві, розслідував найзаплутаніші кримінальні справи. Коли він працював у прокуратурі, в урочищі Бужора, було скоєно невідомою особою вбивство охоронця. На місце пригоди разом з працівниками міліції виїжджав й Іван Бабинець.  З того часу пройшло 14 років, вбивство не було розкрито. Коли він повернувся у слідство, то цю справу відразу передали йому на розслідування. Ним було проведено цілу низку повторних експертиз та допитів свідків. Вбивство, яке 14 років не було розкрито, Іван Іванович довів до логічного кінця.

Серед розслідуваних ним кримінальних справ, всі вони складні, які потребують багато часу, експертиз, перевірок. Він розслідував вбивство у с.Приборжавське, коли рідний син, знаходячись у стані алкогольного сп’яніння, вбив свою неньку.  Розслідував вбивство у селі Білки, де чоловіка вбив товариш по чарці. Відновити події цілої ночі, хто був у будинку під час застілля, і хто саме із гостей наніс той роковий удар, від якого помер чоловік, було надзвичайно важко. Але Іван Бабинець довів через багаточисленні експертизи, хто саме був вбивцею серед гостей. Довелось розслідувати вбивство у с.Ч.Потік, де брат через ревнощі до своєї співмешканки вбив рідного брата.

Наразі він розслідує кримінальні провадження по лінії економіки, де потрібно вивчати томи документів, щоб виявити економічний злочин.

 

Віта Горзов,

Іршавський РВ УМВС.

Ваш отзыв

Ваш коментар