Версія для друку Версія для друку

ФТОМИНА НЕДІЛЯ, АБО «СВІЧКОПАЛІННЯ» В ДОВГОМУ

Від обіду й до пізнього вечора жителі села Довге минулої неділі  запалювали свічки на могилах своїх покійних родичів. Прикро, та, щоб вшанувати їхню пам’ять на цвинтарі, люди повинні слідкувати за тим, щоб не впасти в яму, яку не видно з-під заростів і щоб не натрапити змій чи ящірок, які в них живуть.

Це релігійне свято завжди відзначається в першу неділю після Воскресіння Христового. Перед Фтоминою неділею обов’язково потрібно добре потрудитися – прибрати могили своїх родичів та посадити парне число квітів.

Я теж була днями раніше… На цвинтарі гарно прибрані могили, а на них з любов’ю посаджені різнокольорові квіти, куплені нові вінки та корзини з штучних квітів. Краса… Але все ж мою увагу привернуло те, що цвинтар, особливо «старий»,  того дня перебував  у дуже  занедбаному вигляді. Проходів між могилами майже не було, все навколо в чагарниках, бур’яні, найвищі зарості сягали більше півтори метра.  Односільчани поділилися зі мною тим, що часто їм зустрічалися змії. Це й не дивно в таких то заростях.

У неділю майже нічого не змінилося, окрім хіба що того, що на могилах з’явилися вогники від свічок. Прикро, та все ж хочеться вірити, що відповідальні за приведення в належний вигляд цвинтаря все ж виконають свою роботу, адже скоро літо, тепло, а трава тільки ростиме, що так полюбляють плазуни.

Світлана ПЕРЕЦ.

Ваш отзыв

Ваш коментар