Версія для друку Версія для друку

ДІЛЬНИЧНІ ІНСПЕКТОРИ ЗАТРИМАЛИ ДВОХ НЕПОВНОЛІТНІХ БЕШКЕТНИКІВ-КРАДІЇВ

Жертвами неповнолітніх крадіїв ставали приватні підприємці, кафе-бари, магазини, школи і навіть церква. Правоохоронці Іршавського райвідділу міліції працювали над розкриттям цих злочинів тривалий час, вони виходили на нічні патрулювання, організовували рейди, перевіряли майже всіх підоблікових  осіб сіл Довге, Бронька, Суха.

Після скоєння невідомими особами крадіжки грошей із  Свято-Вознесенського храму у селі Бронька, начальник Іршавського райвідділу міліції, підполковник Микола Куриця, повідомив громадськість, що крадіжку буде розкрито, адже знайти ці гроші – справа честі працівників міліції.

Починаючи з жовтня 2013 року, до правоохоронців надходили заяви від мешканців району про крадіжки. Першим про допомогу звернувся директор загальноосвітньої школи с.Суха, який вранці виявив, що із приймальної кімнати директора викрадено ноутбук марки «Асер» та гроші на суму 300 гривень.

Наступною жертвою стала власник  кафе-бару «Адреналін» у с.Бронька. Крадії проникли у середину магазину, звідки з шухляди стола вкрали 1000 грн, ноутбук «Асус», горілчано-тютюнові вироби і на завершення викрали гроші із скриньки для пожертв близько 1000 грн.  Тоді неповнолітні крадії спричинили одним своїм візитом даному підприємцю матеріальної шкоди на суму близько 8000грн.

Далі список потерпілих поповнився Свято-Вознесенським храмом у селі Бронька, де вночі неповнолітні проникли до храму, де скоїли крадіжку грошей у сумі 5000 грн.  Однак під час слідства було встановлено, що сума була набагато більша. Крадії, тоді до храму проникли через пластикове вікно, яке без особливих зусиль відтиснули.  А далі вони спустошили повністю сейф, у якому церковна громада тримала гроші.

Зловмисники, відчуваючи безкарність, скоювали далі крадіжки. Однак вони були вже більш обережними і від працівників міліції переховувались. Виїжджали за межі району і навіть області. До розкриття цих крадіжок оперативники залучали інспектора-кінолога із службовою собакою, але пошуки не давали позитивних результатів.

Під час однієї із крадіжок у магазині їх зафіксувала відеокамера, і тоді правоохоронці  отримали приблизні прикмети крадіїв, але підозрюваних перевірити не могли, бо вони по місцю проживання не з’являлись.

Місцеві дільничні інспектори відпрацьовували у вечірній та ранковий час населені пункти, де могли переховуватись зловмисники. Через деякий час дільничними Іваном Ковалем та Михайлом Федоричком було отримано інформацію, що один із місцевих жителів придбав задешево майже новий ноутбук, який йому продали підозрювані. Після цього у правоохоронців вже не було ніяких сумнівів щодо причетності неповнолітніх до скоєння крадіжок.

Цього дня дільничний інспектор Михайло Федоричка їхав до себе на дільницю обслуговування проводити прийом громадян і по дорозі помітив, розшукуючого  зловмисника. Дільничний попросив   водія автівки пригальмувати. Вийшовши із машини, на дорозі побачив неповнолітнього 16-річного мешканця с. Бронька. Міліціонер  відразу зателефонував батькам неповнолітнього і разом із ними поїхав до райвідділку.

Робота на цьому не  припинялась, так як крадіїв було двоє. Цього ж вечора старший дільничний Іван Коваль продовжував роботу по пошуках іншого неповнолітнього крадія. Дільничний, хоч вже неодноразово перевіряв покинутий на окраїні села в урочищі «Глубоке» приватний будинок, але вирішив на всяк випадок піти ще раз.  Приблизно о 23.00 годині Іван Коваль разом  із громадським активістом виявляє  місце знаходження іншого неповнолітнього крадія. Потім дільничний запросив неповнолітнього разом із батьками  вранці прийти до райвідділу.

Як розповів начальник Іршавського райвідділу міліції, підполковник Микола Куриця, що обидва неповнолітні  хлопці навчались в одній школі, в одному класі. Один із них з благополучної, православної, богомольної сім’ї, а іншого виховувала бабуся, бо батько його покинув ще малим, а мати на заробітках у Чехії. Крім цього, правоохоронці з’ясували, що хлопці, коли переховувались в інших районах,  і там скоювали крадіжки. Одним словом, міліція своєї обіцянки розкрити ці зухвалі крадіжки дотримала.

Враховуючи, що крадії неповнолітні, прокурор Іршавського району, старший радник юстиції Юрій Романець взяв під особистий контроль ведення слідства.

За цими фактами слідчий Іршавського райвідділу Геннадій Туріна відкрив кримінальні провадження за ч.3 ст.185 Кримінального кодексу України (крадіжка), де хлопцям загрожує позбавлення волі на строк до шести років. Слідство триває, хлопці перевіряються на причетність  до скоєння інших крадіжок як території Іршавського району, так в Мукачівському, Свалявському та в м. Ужгород .

 Віта Горзов,

Іршавський РВ УМВС.

Ваш отзыв

Ваш коментар