Версія для друку Версія для друку

ЧОМУ ПУСТУЄ ЗЕМЛЯ

Шановні читачі! У попередньому номері газети «Нове життя» ми започаткували нову рубрику «Громадська трибуна». Тут вміщуватимемо думки всіх, хто бажає висловити їх на сторінках районки. Пишіть про те, що вас найбільше хвилює, болить, не дає спокою, чим живе територіальна громада, соціальні групи. Водночас подавайте пропозиції, які б проблеми порушувала на своїх сторінках газети.

Прочитавши матеріал «Більше писати про земельні проблеми»,  задумався: а й справді, чому цьому питанню останнім часом приділяється слабка увага. Пригадую, ще 10-15 років тому жителі Колодного писали навіть Президенту України, чому так повільно розпайовувалася земля у ТзОВ «Карпати». Хоча зі скрипом, землю все ж таки роздали селянам, які потайки, напевне, мріяли, що там вирощуватимуть щедрі урожаї сільгоспкультур. Та пройшов час, і земля почала пустувати, а виноградники заросли ожиною і чагарниками. А хіба хтось дбає сьогодні про сади? Вони теж залишились покинутими.

Я понад тридцять літ віддав роботі в колгоспі. Займався тваринництвом. Після розпаду КСГП почав займатися фермерством. І таких ентузіастів у районі наразі було багато. Та потім побачив, що продукцію ніби й виростили, та немає її куди збути. Занепав у районі Коопзаготпром, де можна було здавати яблука, нікому не потрібен і виноград. І в той же час у сусідньому Мукачівському районі заводи по переробці сільгосппродукції залишились, а їх представники забирають від нас врожай майже за безцінь.

Також більше газета повинна писати і про екологію. Їдучи із Загаття в Іршаву, бачиш, у якому захаращеному стані знаходяться кювети. Люди скидають туди, що завгодно. Аж бридко інколи дивитися. Де наша культура, де повага і турбота про навколишнє середовище? Це так ми виховуємо підростаюче покоління? Нас нічого не вчить закордон. З’їв  цукерку і обгортку викинув на вулицю. А в автобусі навіть умудряються лузати соняшник.

Ми самі повинні подбати про рідну вулицю, село чи місто. Ніхто замість нас не наведе порядок. Добре, що останнім часом в районці з’явилися матеріали під рубрикою «За чисте довкілля». Навіть утворилася громадська організація «Рибалки Іршавщини». Але щоб це, як зазвичай у нас буває, не перетворилося на «кампанійщину». Газета теж повинна стати на сторожі чистоти і порядку, висвітлювати на своїх сторінках хороші приклади.

Михайло БІДЗІЛЯ,

с. Загаття.

Ваш отзыв

Ваш коментар