Версія для друку Версія для друку

П’ЯТДЕСЯТИЙ ВЕЛИКДЕНЬ АНДРІЯ ЧОНКИ

Коли ми чуємо «оперуповноважений карного розшуку», то відразу на згадку приходять епізоди із детективних стрічок, у яких співробітники цього відділу міліції, ризикуючи життям, розслідували та розкривали найзаплутаніше злочини.  Підполковник міліції у відставці Андрій Чонка свого життя без карного розшуку просто не уявляє. Протягом 17 років він розкривав найзаплутаніші злочини, розшукував злочинців.

Ще у 80-их роках простий сільський хлопець із села Локоть, закінчивши педагогічний інститут, пішов працювати вчителем у сільську школу, а далі була армійська служба. Після в армії вирішив податись на завод, де його було рекомендовано на службу у органи внутрішніх справ.  У подальшому Андрія Чонку направили у Ленінград на спеціальні вищі курси по лінії карного розшуку.

Через рік оперуповноважений лейтенант Андрій Чонка повертається додому, а саме – в Іршавський карний розшук. Його першим керівником і наставником  був Іван Юско. Однак через місяць Андрія Андрійовича направляють у Ферганську Долину республіки Узбекистан. В цей час там був потужний землетрус, від якого в населених пунктах залишились одні руїни і тисячі людей на вулиці без рідних домівок. Правоохоронців із різних куточків тодішнього СРСР направляли на боротьбу із мародерством. Андрій Чонка  протягом 50 днів знаходився у Ферганській Долині, там пройшов перше бойове хрещення, як опер. Він затримував крадіїв, які скоювали злочини із покинутого житла, охороняв громадський порядок.

Після цього відрядження Андрій Чонка повернувся далі працювати у карний розшук, де продовжував боротись із крадіями разом з Іваном Юскою, Василем Химичом та Іваном Францухом.

Перший злочин, який довелось розкрити Андрію Андрійовичу, це була крадіжка товаро-матеріальних цінностей із магазину у Сільці. Через чотири доби він встановив, що неодноразово судимий за аналогічні злочини, мешканець села розбив скло на вікні магазину і проник у середину, звідки викрав стільки, скільки зумів винести. Допомогло у розкритті крадіжки те, що при огляді місця подій виявили сліди відбитків пальців рук, завдяки чому тодішнім експертом-криміналістом Василем Симчерою і було встановлено особу злочинця, а Андрій Чонка – його затримав.

За період служби у Андрій Чонки траплялось різне. Якось їхавши по дорозі у с. Вільхівка і вирішив зупинитись, щоб трохи перепочити. В цей час, помітив на вулиці якийсь дивний жмут лахміття. Підійшовши ближче, побачив, що клунок заворушився. Тто була дитина. Після цього відразу викликав лікарів швидкої допомоги, повідомив до райвідділу. Поки лікарі надавали першу медичну допомогу дівчинці,  Андрій Чонка завдяки досвіду, оперативному напрацюванню та інформації від громадськості, зумів знайти матір. Виявилося, що жінка, народивши дитину, відразу її загорнула у лахміття і викинула на вулицю. У подальшому проти матері було порушено кримінальну справу.

А в селі Малий Раковець чоловік привіз із-за кордону 4 одиниці зброї, яку навіть не намагався у законному порядку зареєструвати. Зброю виявив та вилучив Андрій Чонка.

На рахунку підполковника міліції у відставці Андрія Чонки багато розкритих злочинів, всіх їх перерахувати і про всі розповісти просто неможливо. Він користувався авторитетом у простих людей, його гостинно приймали у будь-якому населеному пункті району. Він міг розкрити злочини, про які вже давно всі забули.

Завтра підполковник міліції у відставці Андрій Чонка буде святкувати свої 50 років.

 

Віта Горзов.

Ваш отзыв

Ваш коментар