Версія для друку Версія для друку

ПРО БЮДЖЕТ, ЗВЕРНЕННЯ, КОМУНАЛЬНЕ МАЙНО…

У середу, 16 квітня, відбулося друге засідання двадцять першої позачергової сесії райради. На порядок денний винесли більше десятка питань. Зокрема, вони стосувалися районного бюджету, внесення змін до нього, а також комунального майна. Перед тим члени президії, окрім проектів рішень, обговорили й низку перспективних тем. Йшлося про те, щоб запустити в дію асфальтобетонний завод в Підгірному, у цій же місцевості – законним способом видобувати камінь для потреб Іршавщини, а не завозити його з Рокосова – сусіднього району.

За дорученням голови райради Івана Савка сесію провів його заступник Петро Добромільський (по відношенню до Савка І.І. не завершена спецперевірка). Головуючий ознайомив присутніх із заходами, що проводилися районною радою у міжсесійний період, роботою постійних комісій, відкритості роботи районки, збільшення кількості публікацій представників громадськості на сторінках газети.

Депутату райради-ювіляру Івану Стойці вручено грамоту. За високий рівень організації роботи приведення в належний стан території очільників Іршави, Кам’янського, Заріччя, Сільця відзначено також грамотами райради.

Керуючий справами виконавчого апарату райради Євген Свириденко зачитав відповіді на депутатські запити. У них зазначалося про невтішну ситуацію довкола ремонту доріг у районі, а також про капремонт школи у с. Хмільник. Інформував про реєстрацію в районній раді депутатської групи «Фронт змін».

Начальник райвідділу міліції Микола Куриця розповів про спільні патрулювання з представниками громадськості. Завдяки такій співпраці складено 52 адмінпротоколи, розкрито 8 злочинів. На території кожної сільської ради є від 10 до 17 членів громадських формувань. До прикладу, активно вони діють у Білках, Ільниці. Депутат райради Юрій Фельцан поцікавився залученням цих людей до охорони порядку під час проведення футбольних матчів.

Затверджено програму виготовлення списків виборців та іменних запрошень для підготовки й проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, сільських, міського голів, всеукраїнських та місцевих референдумів на 2014-2018 роки.

Про уточнення обсягів районного бюджету на цей рік розповіла начальник фінуправління РДА Оксана Симчик. Таким чином, обсяг доходів районного бюджету прогнозується в сумі майже 372 мільйони гривень. Було озвучено й інші суми коштів, що заплановано для різних сфер. Ще одне рішення стосувалося вже змін до районного бюджету. Між розпорядниками розподілили кілька мільйонів гривень субвенцій з обласного бюджету та місцевих рад, вільних залишків коштів. Дубрівський сільський голова Володимир Малиновський у цьому контексті акцентував увагу на необхідності об’єктивного розподілу вільних залишків для сільських рад, врахуванні при цьому результатів господарювання керівника громади. З цього питання висловилися Петро Добромільський, Юрій Фельцан, Михайло Менчук. Їх виступи зводилися до того, що громадам допомагають у рівних умовах, докладають зусиль для того, щоб більше податків залишалося на місцях.

Кошти із бюджету розвитку, які надійшли від продажу майна колишньої лікарні згідно програми приватизації на 2012– 2014 роки, а їх є близько мільйона, будуть скеровуватися на закупівлю обладнання районної лікарні та енергозбереження поліклінічного корпусу.

Затверджено звіт про виконання бюджету за 2013 рік.

Про проекти рішень, що стосуються комунального майна, доповідала начальник відділу управління майном спільної власності територіальних громад сіл, міста району райради Віта Чорноличак. Депутати внесли зміни реквізитів до договору оренди з ПрАТ «Київстар». Низці приватних підприємців надали в оренду приміщення для організації гарячого харчування учнів. Надано дозвіл управлінню освіти, молоді і спорту райдержадміністрації на списання основних засобів старої дерев’яної будівлі Дешковицької ЗОШ І ступеня.

На пропозицію райради, райдержадміністрації, ВО «Свобода» сільським головам настійливо рекомендовано вжити заходів по перейменуванню вулиць, провулків, парків, скверів, будинків тощо, що символізують радянські часи.

У райраду звернулися керівники закладів соціальної сфери та установ району, фахівці із соціальної роботи райцентру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, міський і окремі сільські голови. Йдеться про збереження робочих місць та відповідного фінансування цих фахівців. Народні обранці прийняли звернення до прем’єр-міністра з цього питання та вирішили звернутись в облдержадміністрацію й обл-раду щодо передбачення у обласному бюджеті коштів для збереження діяльності вказаних фахівців центру.

Порушувалося питання реєстрації статуту громадської організації народної самооборони. Своєю думкою поділився з цього приводу громадський активіст Іван Фельцан. Документи доопрацюють у профільній комісії і вже на наступній сесії розглянуть.

На завершення сесії Петро Добромільський подякував усім за співпрацю і розуміння та привітав зі святом Великодня.

Участь у роботі сесії взяли депутат обласної ради Максим Хохлов, в.п. голови РДА Іван Мошкола. 

Василь ШКІРЯ,

Іван СТЕПОВИЙ

Ваш отзыв

Ваш коментар