Версія для друку Версія для друку

СМІТТЯ В САДАХ НЕ ПОВИННО БУТИ

У четвер на своє засідання зібралася постійна комісія райради з питань екології, використання природних ресурсів, рекреації, земельних відносин та агропромислового комплексу, яку очолює Василь Павлище. Йшлося про очищення садів від сміття у найближчих до районного центру селах.

Участь у ній взяли сільські голови Ільниці, Білок, Дубрівки, Осою, а також представники Ільницького низового колективу мисливців та рибалок, ЗМІ.

За словами голови комісії, потрібно вживати заходів, аби очистити сади від сміття. Комуністична система закінчилася, сад занепав, а земля залишилася. Люди вивозили непотріб на непризначені місця. Але того вже терпіти не можна, бо сад зацвів.

Як розповів Білківський сільський голова Василь Зейкан, відходи вивозять у Дубрівку. Свого часу на теренах села хотіли відкрити сортувальний цех, та земля там вже за межами населеного пункту, розпайована. Приберуть цю територію, а вже за тиждень зовсім інша ситуація. Накладали штрафи, покарано десять чоловік. Можна б підключати до цього питання адмінкомісії з району.

Ільницький сільський голова Віктор Симканинець так само зазначив, що ці землі, про які йдеться, знаходяться за межами населеного пункту. Підприємець, який взявся централізовано вивозити сміття з району, не хоче йти в село. Будуть прибирати, адже захоронювати не можуть.

Представники низового колективу мисливців та рибалок говорили про те, що в Іршаві наводять порядок, треба діяти згідно з правилами благоустрою, наголошували, що заради цієї ідеї треба об’єднатися суспільно.

            Йшла мова і про те, що суботник проведуть, а що буде далі? Це треба врегульовувати на законодавчому рівні, провести сходи селян. Пропонувалося вивезти те, що є, а відтак виявляти факти, хто кидає сміття, хай сільські голови візьмуться за справу серйозніше.

Лікар санепідемстанції Василь Пукман зазначив, що, до прикладу, за засмічення Ільницького саду кілька разів штрафували посадовця сільської ради. Має бути чіткий вивіз сміття.

Дубрівський сільський голова Володимир Малиновський каже, що хибною була політика кілька років тому, коли в кожному селі мало бути сміттєзвалище. На його думку, є фірма, яка взялася вивозити сміття з усього району в Дубрівку і обов’язково робитиме сортування відходів. Це дуже важливо, адже інакше територію сільської ради, виділену під сміття, завезуть за три-чотири роки.

Як резюмувалося, це питання треба виносити на сесію районної ради.

Участь у роботі комісії взяла начальник відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи райради Людмила Куртинець.

Іван СТЕПОВИЙ.

Ваш отзыв

Ваш коментар