Версія для друку Версія для друку

“МИ −ЗА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР”, — КАЖУТЬ ЧЛЕНИ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ “РИБАЛКИ ІРШАВЩИНИ”

Аж не віриться, що ці хлопці вирішили працювати “за спасибі”. І взялися вони за надзвичайно важливу справу − наведення чистоти і порядку на річках і потічках району.

− Ще не так давно страшно було подивитися на прибережну річку Іршавка в урочищі Ставліш, − каже громадський активіст Іван Микита. − Площадка, призначена для автостоянки, була захаращена сміттям і різними побутовими відходами. Ми вирішили привести цю територію в належний стан.

“Ми” − це члени  організації Іван Микита, Тарас Краснов, Сергій Кормош, Михайло Огар, Владислав Ковач, Юрій Чедрик і Михайло Дийкань. Не подумайте, що вони робили це в корисливих цілях, заради грошей, бо всі вони матеріально забезпечені. Навпаки, самі  витрачають власні кошти, свій робочий час чи вихідні для впорядкування прибережних смуг і русел водних об’єктів та придорожніх  смуг для очищення їх від сміття, побутових відходів.

Буквально днями хтось викинув чотири мішки сміття біля дороги в напрямку Собатина. Побачивши це, хлопців узяла злість, і вони все зробили для того, щоб затримати порушника. І, зрештою, це вдалося їм зробити завдяки сприяння громадськості: вони відправили мішки із сміттям до злісного порушника… додому. Крім того, матеріали буде передано в суд, аби й іншим не було повадно.

Разом із тим ентузіасти охороняють рибу та інші водні і живі ресурси у період нересту. Не припустимо, кажуть вони,  щоб водії  мили у річці автотранспортні засоби, бо цим вони наносять велику шкоду природному відтворенню риби. За це теж порушники будуть притягнуті до відповідальності.

Почин активістів Іршави дістав схвалення голови районної ради Івана Савка і міського голови Степана Бобика. Їх європейський вибір вже  підтримують жителі району,  які активно долучаються до них.

Добрі справи завжди мають підтримку. Тож не будьмо байдужими до навколишнього середовища. Буваючи у країнах Західної Європи, не можна намилуватися річками, потічками і озерами, там всюди чистота і порядок. Ніхто не дозволить собі кинути пляшку з-під пива чи горілки, обгортку від цукерки та ін. Там кожен зацікавлений у тому, щоб дихати свіжим повітрям і милуватися природою.

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар