Версія для друку Версія для друку

І ПІСНЯ Й ТАНЕЦЬ – ЦЕ ДУША МОЯ

Не пам’ятаю, хто сказав, що історію добре вивчати подорожуючи. Правду кажучи, на подорожі у мене грошей не завжди вистачає, але побувати в кожному селі нашого району було моєю мрією завжди. Чи побував? Ні, іще не побував. А в декотрих селах так багато разів був, що і знайомих маю добрих, і друзів знайшов собі в них. Бува, що і фотоапарат із собою прихоплю, щоб цікаве щось зазнімкувати.

Село шахтарське Ільниця. Воно шахтарським залишиться назав-жди. Хто б там що не казав, але шахтарської слави від Ільниці не забрати. Це історія, це трудові звитяги шахтарів, це не одне покоління шахтарів, це шахтарська слава села і його жителів. Іншої назви, як «Шахтар», місцевий будинок культури мати і не міг. Не для  одного покоління співаків, танцюристів, майстрів пензля і слова, декоративно-прикладного мистецтва та ужиткового, хорового і театрального будинок культури став «альма-матер». Його ж слава не поступається шахтарській.

Не має меж творча фантазія Наталії Петрівни Варваринець, не хочеться мені писати директора, це лише посада, а справжнього керівника цього закладу. В цьому я іще раз переконався, не сумніваюся, що і всі, хто дивився цей чудовий концерт, глядачі.

Хореографічною композицією розпочалась програма творчого звіту колективів художньої самодіяльності будинку культури «Шахтар» та клубу Ільниця-Новоселиця. Непересічним талантом нагородив Господь Тетяну Сергіївну Черничко, незмінного керівника народного танцювального колективу «Юність». Струнка дівоча постава, чарівна усмішка, витонченість танцювальних рухів дівчат, завзятість і бадьорість юнаків робили кожен танець маленьким хореографічним шедевром.

Розмаїття жанровості концертної програми, без сумніву, зачарувало глядачів, створило ауру святковості й душевної насолоди. Гадаю, що зі мною розділять думку глядачі цього дійства: всі танцювальні номери були чудові, але жартівливий танець-прем’єра у виконанні підготовчої групи – це було фантастично.

Учасники зразкової студії естрадної пісні «Ліра» (кер. Е.П. Гавацко), А.Матіко, В.Олексій, Б.Білозір, З.Лівак, Х.Ляшко, М.Камінський, Я.Козар, Д.Староста показали високий рівень виконавської майстерності.

Хороший настрій додався у глядачів при виконанні музичних творів учасниками інструментального ансамблю «Дивоцвіт», фортепіанного дуету у складі В.Олексія та Б.Капітан, дуету баяністів М.Бровді та А.Ковбаско, танцю «Ковбой»(викладач В.Мателега) – це вихованці Ільницької дитячої школи мистецтв (дир.О.В.Ісак).

Читанням гуморесок розвеселяла глядачів Іветта Романець, і поза всяким сумнівом залишилась виконавська майстерність В.Шелельо та А.Медвецького. Прем’єрним, беззаперечно, вдалим був виступ інструментального ансамблю БК «Шахтар» (кер.А.Медвецький). Як символ дівочої-жіночої краси пролунав вірш Наталії Сніжинської з вуст Ольги Дурда.

Гітара. Інструмент романсу, балади, серенади і хорошого настрою. Це і довели, виконуючи пісні під гітару, В.Сийплокі та Т.Король.

Кульмінацією звітного концерту стала музична композиція «І Бог продовжить український рід» у виконанні  народного вокального ансамблю «Ільничанка»(кер.Л.Свищо) та усіх учасників.

І…Вибачайте, мої ільничане, мушу сказати, чи то пак написати, правду. Мабуть жалкував тільки сільський голова Віктор Андрійович Симканинець: його районне начальство відправило на нараду в Ужгород і він, будучи найпалкішим любителем усього прекрасного,  щиро вболіваючи за своє село, не подивився наживо це дійство. Не хвилюйтесь, Вікторе Андрійовичу,  – Василь Ловска все зафільмував.

Добра і щастя всій родині,

Дай Боже Ільниці  – селу,

Щоб до віку аж від нині

Від Бога мали ви хвалу.

Юрій Мельник,

методист Іршавського РБК.

Ваш отзыв

Ваш коментар