Версія для друку Версія для друку

СТЕЖКАМИ КАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ

Нещодавно кращі учні Климовицької ЗОШ І-ІІст. разом з учителями відправились у незвичайну мандрівку стежками Карпатської України. Ініціатором цього дійства стала велика поціновувачка історії, разом з тим, і вчитель історії Наталія Федорівна Шаленик.

Приїхавши у Хуст, на «Красне поле», всі ми побачили Великий хрест, який, як грізний велетень стояв посередині воєнного дійства і сповіщав всім перехожим, що саме тут загинули сотні людей за нас, за наше сьогодення. Ми були переповнені гордістю за своїх співвітчизників. Наталія Федорівна своєю розповіддю донесла до нас всі правдиві факти, події, які творилися в часи Карпатської України, сповістила нам, що саме наші однолітки зі зброєю в руках гідно груддю захищали свою свободу. Після захопливої розповіді ми хвилиною мовчання пом’янули всі душі загиблих в цій нерівній боротьбі. Ми могли розглянути місцевість, зробити пам’ятні фото, адже не кожен день можна побувати на такому легендарному місці.

На цьому поїздка не завершилася: гуртом попрямували до славнозвісного музею, присвяченого Карпатській Україні, яким пишається Хуст. Там ми побачили неймовірні експонати, яким вже сотні років. Ми наче пройшлися сторінками історії, побувавши в цьому музеї. А саме, відвідали кімнату, де зберігається вся зібрана інформація про Карпатську Україну, особисті речі першого президента Августина Волошина, а також багато цікавих експонатів. Мою увагу привернула одна вивіска, де були фотокартки всіх героїв «Небесної сотні», які полягли за Україну тепер, в цей час. В той момент одразу в голові пробігла думка: «Історія повертається до нас. Ми не вчимось на помилках, а повторюємо їх». Це пригнічує. Наступним був відділ «живої природи». Там ми побачили рідкісні експонати, такі як зуб мамонта, рештки доісторичних тварин, а також багато інших. Тут учні зробили найцікавіші знімки. Цікавим було приміщення з старовинними речами домашнього вжитку. Ми дізналися багато нового. От мені найбільше сподобалась кімната, де зберігалися речі, знайдені у Хустському замку, а також різний церковний посуд, прикраси ручної роботи, бюсти з дерева, зроблені місцевим умільцем. На кінець екскурсії бажаючі могли купити на пам’ять сувеніри, а також різні прикраси. А далі нас всіх чекало ще багато відкриттів.

Найбільш розважилися учні, прибувши на руїни Хустського замку.  Хоча дорога до місця призначення була дуже довгою, але воно того варте. Краєвид з вершини замку приголомшував всіх. Звідти можна було побачити весь Хуст.

Щоб принести задоволення учням, вчителі привели їх на ферму страусів. Тут всі змогли побачити таку рідкісну тварину як страус, а також сфотографуватися з ним. Несподіванкою стало виявлення на цій фермі двох маленьких поні, які так і просили ласки. Їх можна було погладити, погодувати.

Наступною зупинкою  стала ферма оленів. Тут було цікаво всім: і старшим, і меншим. Адже кожен міг погодувати оленя з руки, погладити його. Увагу всіх привернув олень Гоша, який ввічливо просив дітей, щоб вони його погодували.

Всім здавалося, що поїздка вже завершилась, і ми їдемо додому, але ні. Нас повели на святе місце, Джублик, у Вільхівці. Ця поїздка назавжди мені запам’яталась. 

Марійка Шелельо,

с. Климовиця

Ваш отзыв

Ваш коментар