Версія для друку Версія для друку

АВАРІЯ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС ТОРКНУЛАСЬ ПОЛКОВНИКА МІЛІЦІЇ У ВІДСТАВЦІ ЮРІЯ СВИСТАКА

Два покликання – міліціонер і пожежник нерозривно переплелись у житті полковника міліції у відставці Юрія Свистака. Йому довелось у перші години аварії на Чорнобильській АЕС надавати допомогу при евакуації мешканцям м.Прип’ять та охороняти громадський порядок.

Після служби в армії Юрій Свистак став служити у  Бороднянській пожежній частині в Київській області. Його відразу було призначено на посаду інспектора державної пожежної служби. Молодий інспектор з перших днів служби зарекомендував себе добре, і вже через кілька місяців йому надали  однокімнатну квартиру.

Він щодня проводив перевірки стану пожежної безпеки на державних об’єктах, житлових будинках, котельнях. Особлива увага під час перевірки приділялась первинним засобам пожежогасіння, електромережі, пожежно-охоронній сигналізації,  обробці дерев’яних   конструкцій на житлових та державних об’єктах.

Юрій Свистак до своєї роботи відносився  добросовісно. Одного разу перевіряв котельню ферми, де знаходились телята, зробив керівникові ряд зауважень, написав припис і пішов далі. Наступного дня на цій же фермі виникла пожежа.  На щастя, робітники встигли вивести у безпечне місце телят та погасити пожежу.

В ніч, коли сталася аварія на ЧАЕС, Юрій Свистак знаходився на чергуванні по райвідділу. О першій годині ночі йому зателефонував диспетчер Бородянської ППЧ-28, який  повідомив, що горить четвертий реактор Чорнобильської АЕС. А через 20 хвилин надійшло повідомлення про вибух реактора.  Майже через 20 хвилин поступила вказівка із УМВС в Київській області терміново зібрати весь особовий склад. Юрій Свистак організував вже о 3.10 годині ночі виїзд працівників міліції та пожежників у м. Прип’ять для охорони громадського порядку.

У кінці травня Юрія Свистака було направлено у відрядження, який 21 день знаходився у Чорнобильській зоні.  Йому доводилось неодноразово виїжджати на пожежі, які виникали у м. Прип’ять. Кожна така пожежа була вкрай небезпечною для життя, бо під час гасіння таких пожеж,  людина отримувала чималу дозу радіації. Крім цього, охороняв від мародерів майно громадян, ніс службу на постах, які в той час були при в’їзді і виїзді із Чорнобильської зони.

Після повернення із Чорнобиля Юрія Свистака як переселенця перевели для подальшої служби  в Закарпатську область в Мукачівський пожежний гарнізон.  Протягом 5 років працював на посаді інспектора по фізичній підготовці.

Згодом у 1995 році його переводять до Іршавського райвідділу міліції – інспектором по нагляду з пожежної безпеки. Юрій Свистак постійно разом з працівниками міліції проводили спільні рейди, виявляли порушників, затримували злочинців.

За допомогою Юрія Свистака було розкрито ряд підпалів у селі Загаття. На протязі півроку невідома особа підпалювала надвірні будівлі, житлові будинки та сіносховища громадян. Юрій Юрійович виїжджав на такі пожежі разом із слідчо-оперативною групою райвідділу. Експерти давали заключення різні, однак Юрій Свистак постійно стверджував, що це є підпали і це робить одна і та ж людина. Дійсно його припущення через деякий час знайшли своє підтвердження. Майже на всіх пожежах які були за останній період у Загатті, була присутня одна і та ж людина, яка весь час намагалась надавати допомогу потерпілим від пожежі  та працівникам міліції. На останній пожежі зловмисник знову з’явився серед людей, правда із пляшкою горілки у руках, яку помітив Юрій Свистак. Після цього підозрюваного було доставлено у райвідділ, де він розповів про підпали, які пояснити нічим не міг. Судмедекспертиза встановила, що у чоловіка є психічні розлади.

***

Юрій Свитак, цими днями відзначає свій ювілей. Особовий склад та рада ветеранів Іршавського райвідділу міліції щиро вітають шановного ювіляра із 55-річчям. Бажають йому здоров’я, щастя, достатку, родинного затишку, злагоди,  довгих років життя.

Віта Горзов,

Іршавський РВ УМВС.

Ваш отзыв

Ваш коментар