Версія для друку Версія для друку

ДОВІРЛИВИХ ГРОМАДЯН ІРШАВЩИНИ «РОЗВОДЯТЬ» ПО ТЕЛЕФОНУ НА ГРОШІ

Іршавська  міліція застерігає громадян: будьте уважні, аби не стати черговою жертвою пройдисвітів.

За останні два тижні в райвідділ міліції звернулись троє громадян із  заявами, що їх ошукали.

Першою звернулась жінка із Кушниці, якій на мобільний телефон надійшов дзвінок із прихованого номера. Чоловічий голос у слухавці сказав, що її син скоїв ДТП і для того, аби залагодити справу, слід терміново переказати гроші в сумі 4000 гривень. При цьому, невідомий вказав номер рахунку, на який слід переказати кошти.

Довірлива жінка вирушила в сусідне село, де через термінал комерційного банку переказала шахраю половину  із вказаної суми. І лише після цього мати додумалась зателефонувати синові, котрий ошелешив її словами, що ніякої аварії він не вчиняв….

Зрозумівши, що її ошукали, потерпіла через годину звернулась до міліції.

Наступною жертвою шахраїв став чоловік із м. Іршава, який через Інтернет-мережу намагався продати весільну сукню своєї дружини. Зловмисник зателефонував потерпілому на мобільний телефон, представившись представником компанії з продажу весільних суконь.

Сказав, що компанія купить весільну сукню жінки і запевнив, що кошти перерахує на його банківську картку, але для цього потрібно вставити свою картку в банкомат та виконати певну трансакцію.

Потерпілий, не підозрюючи лиха, пішов до банкомату, провів операцію, яку йому підказав незнайомець. У результаті з його банківського рахунку зникли кошти у сумі 927 грн… Після цього чоловік, зрозумівши, що його ошукали зателефонував до Іршавського райвідділу.

Найбільше від Інтернет-шахраїв потерпів мешканець села Білки, який намагався через один із сайтів продати диски для автомобільних шин. Коли потерпілому зателефонували з приводу покупки дисків, то чоловік зрадів, що знайшовся реальний покупець, який заплатить йому гроші. Під час телефонної розмови покупець, попросив чоловіка піти до банкомату, щоб прямо на банківську картку перерахувати йому гроші, що потерпілий і зробив.

На даний час зловмисників розшукують, дані події кваліфіковані за ч.1 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство).

За словами начальника Іршавського райвідділу, підполковника міліції Миколи Куриці, вирахувати телефонних шахраїв не так просто, як здається. Адже номер і телефон легко змінити, а рахунок можна відкрити й на фіктивну особу. Однак від таких випадків, як то кажуть, ніхто не застрахований. Щоб уникнути небезпеки та не стати жертвою шахраїв, насамперед потрібно бути обачними.

Віта Горзов,

Іршавський РВ УМВС

Ваш отзыв

Ваш коментар