Версія для друку Версія для друку

АСПЕКТИ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ

На базі Ільницької  ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум заступників директорів з навчальної та навчально-виховної роботи.

Одним із головних завдань школи є створення інноваційної педагогічної системи з такою організацією навчально-виховного процесу, яка б максимально повно сприяла розвитку продуктивно мислячої, творчої особистості, задоволенню її потреб у самопізнанні, творчому самовдосконаленні, самореалізації, особистісному та професійному самовизначенні.

Саме такими словами відкрила районний семінар-практикум заступників директорів із навчальної та навчально-виховної роботи завметодкабінетом управління освіти, молоді та спорту Іршавської райдержадміністрації Мар`яна Юріївна Гудь.

Метою семінару було ознайомити заступників директорів із роботою педагогічного колективу Ільницької ЗОШ І-ІІІ ступенів та продемонструвати ефективність удосконалення педагогічної майстерності педагогів, збагатити досвід завучів щодо творчого підходу до навчання та виховання підростаючого покоління.

Змістовною та насиченою була програма практичної частини семінару. Вона розпочалася презентаційним пролонгованим виступом директора школи Ольги Василівни Попович.

Учасники семінару мали можливість прослідкувати результати удосконалення педагогічної майстерності на відкритих уроках у вчителя початкових класів Тетяни Федорівни Матіко (3-В клас) на тему «Різноманітність тварин у природі», музичного мистецтва Антоніни Іванівни Попович (4-Б клас) на тему «Спорідненість музики слов`янських народів», геометрії Ярослави Михайлівни Галас (8-Б клас) на тему «Площа трикутника», хімії Ганни Михайлівни Янчій (10-Б клас) на тему «Лужноземельні метали. Кальцій та його сполуки», історії України Наталії Дмитрівни Урсти (11–Б клас) на тему «Особливості епохи 60-80-их років ХХ століття», світової літератури Ірини Василівни Лендєл (11- В) на тему «Філософсько-етичний сенс зустрічі янгола з людьми (за новелою Г.Гарсіа Маркеса «Стариган із крилами»)»

Досить цікаво та нетрадиційно проходив виховний захід «Літературна кав’ярня», який провела  учитель української мови та літератури Ольга Іванівна Тернинко. Учні дискутували на тему розвитку та становлення сучасної української літературної мови. Метою заходу було виховання в учнів патріотизму, позитивного ставлення до рідної мови.

Ганна Іванівна Капітан на високому рівні провела нестандартне розширене засідання методичної ради школи з проблеми «Ефективність роботи педагогічного колективу як результат удосконалення педагогічної майстерності вчителів, творчого підходу до навчально-виховного процесу». Залежно від змісту науково-методичної проблеми була окреслена структура внутрішньошкільної методичної роботи навчального закладу.

Учасники методичної ради дійшли висновку, що слід постійно здійснювати якісний та кількісний аналіз проміжних і кінцевих результатів колективного творчого пошуку, проводити моніторинг результатів поточної і підсумкової успішності учнів, рівня їхньої вихованості та розвитку, стану здоров’я, статистичних відомостей, інформаційно-методичного забезпечення з питань упровадження педагогічних ідей, передового педагогічного досвіду  задля ефективного розвитку та удосконалення навчально-виховного процесу. Єдина методична проблематика повинна будуватися на основі встановленого зв’язку діяльності педагогічної ради школи з методичними формами.

 

Мар`яна Гудь,

завметодкабінетом

управління освіти,

молоді і  спорту РДА.

Ваш отзыв

Ваш коментар