Версія для друку Версія для друку

ГОЛОВОЮ РАЙОННОЇ РАДИ ОБРАНО ІВАНА САВКА

На двадцять першій позачерговій сесії районної ради, що відбулася двадцятого березня, обрано нового голову районної ради. Ним став Іван Савко. Окрім цього, депутати прийняли низку рішень, що стосуються природоохоронної сфери, комунального майна, проектів землеустрою. Звісно, перед тим їх опрацьовували на засіданнях постійних комісій. Відтак вже члени президії запропонували деякі доповнення до порядку денного.

Визначилися, що у «Різному» розглянуть внесення змін до Програми «Турбота», яка стосується соціального захисту малозабезпечених категорій громадян, а також до складу президії районної ради. На пропозицію профільної комісії було знято з розгляду питання про Програму розвитку природно-заповідної справи в районі.

На початку сесії вшанували хвилиною мовчання загиблих внаслідок подій у Криму та бійців Небесної Сотні. Після цього виконувач повноважень голови райради Петро Добромільський зазначив, що проведено низку засідань профільних комісій, на яких розглянули проблемні питання. Для участі в їх роботі запрошувалися всі бажаючі. Наради та зустрічі також відбуваються у відкритому режимі. Створено редакційну колегію при районній газеті, яка покликана сприяти об’єктивності засобу масової інформації.

Виконувач повноважень голови райради привітав депутатів, що відзначили день народження у міжсесійний період. Зокрема, з нагоди ювілеїв вручив грамоти районної ради депутатам Владиславу Романцю та Івану Добрі.

Керуючий справами виконавчого апарату районної ради Євген Свириденко зачитав депутатські запити й відповіді на них. Також поінформував про те, що зареєстровано депутатські групи «За соціально-економічний розвиток», «За розвиток освіти району», «Народовладдя», депутатську фракцію Народної партії та надійшло повідомлення про саморозпуск фракції Партії регіонів. Ознайомив депутатів з процедурою обрання голови райради, позаяк це питання на пропозицію головуючого розглядали першим.

На цю посаду було запропоновано дві кандидатури: Івана Івановича Савка та Юрія Івановича Фельцана. Обидва депутати розповіли про себе та озвучили власне бачення розвитку Іршавщини. У процесі обговорення виступили Петро Добромільський, Петро Станко, Василь Ледней, Ганна Белей, а від районних організацій політпартій — Євгеній Савко. Вони наголошували, що все має бути прозоро і демократично, адже не заради махінацій на Майдані боролися, говорили про мобілізаційні заходи в контексті ситуації в Криму та підготовці технічних можливостей для виховання патріотів, посиленні ролі Народної ради Іршавщини, як дорадчого органу, та позбавленні його аферистів, закликали до мудрих і виважених рішень тощо.

За результатами голосування на посаду голови райради конституційною більшістю депутати підтримали кандидатуру Івана Івановича Савка.

Народні обранці висловилися за Меморандум національної єдності, схвалений рішенням обласної ради. У ньому, зокрема, йдеться про те, що наша країна переживає складну кризу, яка поставила під  загрозу розвиток України як цивілізованої, демократичної, суверенної держави. За таких умов саме місцеве самоврядування, консолідована позиція всіх українських громад, повноцінна реалізація потенціалу міжрегіонального співробітництва є визначальними чинниками стабілізації ситуації та уникнення національної катастрофи…

Що стосується лімітів спеціального використання природних рослинних ресурсів місцевого значення та збирання лікарських рослин на території району, то депутати підтримали цей проект рішення, виключили з переліку лише заготівлю пагонів чорниці.

Затверджено проект землеустрою щодо встановлення меж адміністративно-територіальних утворень села Ільниця, внесено у межі цього населеного пункту земельні ділянки площею 1165, 8 га.

Народні обранці проголосували за Програму приватизації об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, міста району на 2014 рік. У додатку до неї мова йде про нежитлові приміщення колишнього архіву (стара лікарня).

Підтримано Статут Ільницької загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів у новій редакції. Його доповнено пунктом, що школа-інтернат може мати у своїй структурі спеціальні класи.

Іншим рішенням надано в оренду підприємцям об’єкти комунального майна для надання послуг з організації гарячого харчування учнів. Ще один договір оренди приміщень правоохоронними органами достроково розірвано за згодою сторін. Іршавській дитячій школі мистецтв продовжено оренду приміщень у районному будинку культури для проведення занять хореографічного відділу.

У «Різному» внесли доповнення до Програми «Турбота». Відбулися зміни і в складі президії. До неї включено Ганну Белей, Івана Клима, Євгена Свириденка. Виведено з її складу Станіслава Сухана й Антона Горзова.

У роботі сесії райради взяв участь в.о. голови райдержадміністрації Іван Мошкола.

Закритим оголосили перше засідання цієї сесії.

Василь ШКІРЯ,

Іван СТЕПОВИЙ.

Ваш отзыв

Ваш коментар