Версія для друку Версія для друку

УКРАЇНИ СИН

У Будинку дитячої творчості реалізований короткотривалий проект «Мій Шевченко». До нього долучилися майже всі гуртки, і кожен робив це у свій спосіб.

Гуртки образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтв готували тематичні роботи для участі у двох виставках: внутрішній і районній, яка відкривалася 4 березня у виставковому залі РБК. РБДТ був відзначений серед ряду інших учасників виставки грамотою відділу культури Іршавської РДА.

Того ж дня семеро вихованців «зразкової» студії естрадного співу «Ліра» (керівник Е.П. Гавацко) Злата Лівак, Максим Камінський, Інеса Спасюк, Яна Козар, Дарина Староста, Богдан Білозір і Аліна Ганчич брали участь у районному фестивалі-конкурсі вокального та хореографічного мистецтв, присвяченому 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. За висновками журі, наші вокалісти, які набагато перевершують своїх однолітків за всіма критеріями оцінювання конкурсних пісень, не можуть оцінюватися так, як учні шкіл, які не мають спеціальної підготовки. Тому їх виступи винесені за межі конкурсу, але вони не обділені увагою журі. Поки що офіційних висновків журі ми не маємо.

Наступного дня, 5 березня, свої здібності у художньому читанні творів, у тому числі і Шевченкових, показували наші читці Оксана Ковач і Вікторія Петровцій. Дівчата достойно представили наш заклад. Досвідченіша Оксанка виборола І місце серед учнів 10-11 класів, а Вікторія, яка вперше виступала у районному конкурсі, отримає відзнаку у вигляді грамоти управління освіти і науки Іршавської РДА, інакше кажучи, вона потрапила у десятку кращих читців району серед 5-6 класів. Тут не можу не порадіти за інших наших вихованок: Златку Лівак (студія  «Ліра») та Олександру Свиду (гурток «Декоративно-прикладне мистецтво», керівник Л.Л.Свида) – учениць другої міської школи, які заслужено отримали І і ІІ місця у своїх вікових категоріях., а також багаторічних вихованок нашого закладу Аріну Пацкан та Марину Бунчу, які, представляючи свої навчальні заклади Іршавську ЗОШ №1 і гімназію, зайняли І і ІІ місця відповідно. Нам насправді є ким пишатися!

6 ж березня на районну сцену вийшли вихованці хореографічної студії (керівник Ю.В. Буряс). Їх виступами заклад також задоволений: І місце у старшої групи та ІІІ місце у молодшої групи. Але знову ж таки, радіємо за нашого колегу ще й тому, що учні Іршавської ЗОШ №2, де він працює вчителем хореографії, які виступали у середній категорії, заслужено завоювали І місце серед своїх ровесників з інших шкіл району. Такі результати – свідчення системної роботи керівника і талановитих вихованців.

Впродовж усього Шевченківського Тижня, що проходив у нас з 3 по 7 березня, окрім участі у вже висвітлених заходах, перед керівниками гуртків стояло завдання провести виховні бесіди, тематичні виховні години, усні журнали, або ж взяти участь у шкільних заходах виховного спрямування, пов’язаних із життям чи творчістю Тараса Шевченка. Сподіваюся, що за минулий тиждень вихованці гуртків різних напрямів збагатили свої знання про великого Кобзаря, воістино народного пророка і генія.

Упевнена, що такими знаннями оволодівали керівники і вихованці гуртків інформаційно-технічного напрямку, адже вони мали у рамках проекту завдання підготувати презентацію на тему «Мій Шевченко», причому на конкурсній основі. Чотири гуртки під керівництвом Є.А. Гошко (база Климовицької ЗОШ І-ІІ ст.), А.М. Сівач (база Дунковицької ЗОШ І-ІІ ст.), П.П. Зовдун (база Білківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1) і А.В. Мартинової (база РБДТ) змагалися у конкурсі. Їм потрібно було представити свою презентацію і захистити її.

У п’ятницю вихованці цих гуртків разом з вихованцями та керівниками інших гуртків були присутні на підсумковому заході, яким завершився Шевченківський Тиждень. Спочатку звучали живі Шевченкові поетичні слова, їх палко промовляли читці з гуртків гуманітарного напрямку, а також усі бажаючі. А далі проходив власне конкурс серед вихованців інформатичних гуртків. Члени журі Й.Ю. Мельник, директор закладу, І.О. Попович, головний спеціаліст управління освіти і науки РДА, А.А. Мойсей, вчитель інформатики Іршавської ЗОШ І-ІІІ №2 уважно переглянули презентації і оцінили роботу гуртківців за певними критеріями. За рішенням журі ІІІ місце розділили гуртки «Сходинки до інформатики» (керівник Є.А. Гошко) та «Комп’ютерна грамотність» (керівник П.П. Зовдун), ІІ місце за гуртком «Користувачі комп’ютерної техніки» (керівник А.М. Сівач) і найвищими балами оцінило журі презентацію гуртка «Комп’ютерна грамотність» (керівник А.В. Мартинова). Напрацювання усіх гуртків можна використати як на різних уроках у школі, так і в різних виховних заходах гуртків позашкільних закладів.

Районна організація учнівського врядування «Лідер» (керівник М.Ф.Гряділь) також не осторонь проекту. 13 березня вони на загальному зборі поряд з іншим питанням проводитимуть квест, присвячений ювілею великого поета.

Про Шевченка сказано чимало, не менше є й загадок у його житті. Його оспівують і змальовують, цитують і осмислюють, аналізують і критикують, возвеличують і дивуються, одного ніколи нікому не вдасться зробити – ПЕРЕВЕРШИТИ. Він – України син, він – кріпак, що мислив і діяв, як вільний, завжди і всюди, навіть у невільному дитинстві і юності, чи засланні, він – вічний борець, його вічне слово – заклик до боротьби, він – той, що пройшов крізь час, він – Божий посланець (це моє переконання).

Уже два століття поет кричить до всього людства: «Єднаймося ж, брати мої, молю вас, благаю!».

Віра Глушко,

 заступник директора

Іршавського РБДТ.    

Ваш отзыв

Ваш коментар