- Нове життя - https://nz-ir.com -

КАВУНИ У ВИНОГРАДНИКУ

Секретів у вирощуванні кавунів ніяких немає. У нас вони ростуть у відкритому грунті без будь-якого покриття. Насіння кавунів висіваю наприкінці квітня у одноразові стаканчики і ставлю у теплицю або на підвіконня. Сходи з’являються дуже швидко − до десяти днів.

Для висівання кавунів грунт повинен бути легким, торф’яним з додаванням невеликої кількості піску. Після весняних заморозків, у другій половині травня, висаджую розсаду у відкритий грунт. Так, як землі у нас небагато,  висаджую у міжряддя виноградника. Грунт  повинен бути родючим та легким, тому  приготовляю його заздалегідь. Виконую  невеликі лунки 30х30 і роблю грунтосуміш у співвідношенні 1х1х1 − перегній, пісок та верхній шар  грунту, все  перемішую і засипаю лунки.

Догляд за кавунами не є складним, обов’язково треба пасимкувати пагони та розпушувати грунт. У спекотні дні  необхідно добре  поливати відстояною водою, але тільки ввечері. Підживлюю розчином курячого посліду два рази до появи кавунів.

Вирощуванням цього смачного плоду займаюся декілька років, перепробувала різні сорти, але найбільше сподобалися такі як  “Кримсон світ” округолої форми, який важив  понад 10 кг та “Кароліна” овальної форми, довжиною  65 см та вагою майже 13 кг.

Наприкінці  липня ми вже смакували   солодкими та соковитими плодами кавунів з власного городу.

Марія ЛОМАГА,

с. Дешковиця.