- Нове життя - https://nz-ir.com -

ТО НЕ ДОЩ НАКРАПАВ, А НЕБО ПЛАКАЛО…

14 лютого у скверику м. Іршава біля пам’ятника полеглим воїнам-афганцям зібралися  сотні іршавчан та гостей міста. Незважаючи на те, що накрапав дощ, вшанувати пам’ять тих, хто не повернувся із далеких афганських доріг прийшли не лише колишні воїни-побратими, а їх дружини, діти, внуки, друзі, знайомі, керівники підприємств, установ, партійних і громадських організацій, сивочолі ветерани. Майже у кожного на очах були сльози…

Мітинг-реквієм розпочався із покладання квітів до підніжжя пам’ятника та відкриття Книги пам’яті, де вписані імена тих, хто пройшов важкі бої, відчув на собі усі жахіття війни, а помер уже вдома від  заподіяних болісних і душевних ран.

Багато приємних, теплих слів сказали про вчорашніх воїнів-інтернаціоналістів керівники району та міста. Вони проявили справжню мужність і героїзм у роки війни.

Освятили меморіальну книгу пам’яті та відслужили екуменічну панахиду за полеглими в Афганістані та померлими в мирний час ветеранами афганської війни настоятель Свято-Іллінського православного храму протоієрей отець Михаїл та настоятель Свято-Петро-Павлівського греко-католицького  храму отець Василій.

Потім відбувся святковий обід разом із концертною програмою, де  подякувати нашим героям-землякам прийшли народний  гурт “Коло друзів” та молоді, але вже відомі самодіяльні артисти Андріана Матіко, Василь Олексій, Іннеса Спасюк і Анастасія Бокотей.

Було показано також фільм  “Пам’ять” про наших воїнів-земляків. Ці короткі епізоди із їх життя, напевне, нікого не залишили байдужим. Вони ще довго  нагадуватимуть про ті афганські події.

 

Василь ШКІРЯ.