Версія для друку Версія для друку

ЩО ТУРБУЄ КУЛЬТПРАЦІВНИКІВ?

Нещодавно працівники клубно-бібліотечних  закладів району провели підсумкову нараду. В її роботі взяли участь заступник голови райдержадміністрації Микола Сочка, заступник начальника управління культури облдержадміністрації Василь Марюхнич, начальник  відділу культури і туризму райдержадміністрації Ганна Матіко, начальник  відділу організаційного забезпечення та діловодства  райради Роман Меренич, голова райкому профспілки працівників культури району Оксана Сідор, заступник директора по роботі з дітьми Іршавської централізованої бібліотечної системи   Майя Бобик.

Начальник  відділу культури і туризму РДА підбила підсумки роботи  закладів культури району за 2013 рік та окреслила перспективи розвитку в сучасних умовах. Ганна Михайлівна у своїй доповіді зазначила, що діяльність культпрацівників спрямовується на удосконалення діючої мережі закладів культури і мистецтва, зміцнення їхньої матеріально-технічної бази, популяризацію і примноження культурних цінностей, задоволення культурних та духовних потреб населення й організацію його дозвілля, підтримку талановитої молоді, зміцнення та розширення міжнародних культурно-мистецьких зв’язків.

Щорічно в районі на високому рівні проводяться культурно-дозвіллєві заходи: районний фестиваль «Вертеп», «Да святиться ім›я твоє» (фестиваль духовного співу), «Гамора» (фестиваль ковальського мистецтва та народних промислів), конкурси-читців Шевченківської поезії «Тобі, Тарасе, шану складаємо», творчі звіти сільської художньої самодіяльності та районний звіт аматорських колективів, щорічна культурно-мистецька акція «Тобі, Україно»,  приурочена Дню Незалежності України, виставки образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, фотовиставки. І це ще далеко не всі культурні свята, які були проведені тогоріч.

Протягом року колективи  художньої самодіяльності брали участь у обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях, фестивалях-конкурсах, акціях. Де зайняли чимало призових місць.

Підсумувала роботу бібліотечних установ району за минулий  рік заступник директора по роботі з дітьми районної ЦБЗ. Як зазначила Майя Володимирівна, в минулому році фахівцями центральної районної бібліотеки та бібліотеки для дітей проводились ряд заходів.  Зокрема, зустрічі з лідерами на тему: «У твоєму житті є люди, заради яких варто жити»; книжкова виставка «22-та річниця  незалежності  України; «Бібліоміст» та бібліотеки України на Іршавщині»; «Андріївські вечорниці у Меланки»; історичні години «Воєдино в соборній Україні»; вуличну акцію «Сім’я :) 7+Я» тощо. Також зазначила, що вже 5 років, як у бібліотеці відкрито Центр вільного доступу до мережі Інтернет.

Заступник начальника управління культури ОДА акцентував увагу  присутніх на необхідності активізувати свою роботу, знаходити альтернативні джерела фінансування для покращення матеріально-технічної бази сільських будинків культури, які на сьогодні потребують капітальних та поточних ремонтів. Крім того, на його думку,  необхідно проводити більше культурних заходів,  залучаючи молодь, щоб село жило і робота клубного працівника була активною.

На нараді виступив заступник голови райдержадміністрації Микола Сочка, який зазначив, що за попередній рік культурне життя району було на належному  рівні і, тому нам є чим пишатися. Висловив свої побажання присутнім і намітив плани, які потрібно реалізувати в цьому році.

Наш кор.

Ваш отзыв

Ваш коментар