Версія для друку Версія для друку

МИРОСЛАВ ДОЧИНЕЦЬ – ЛАУРЕАТ ШЕВЧЕНКІВСЬКОЇ ПРЕМІЇ

Приємна новина надійшла з Києва – за результатами заключного засідання  комітету Національної премії імені Тараса Шевченка найвищу літературно-мистецьку державну премію України присуджено письменнику  Мирославу Дочинцю із Мукачева. Нагороду вручать у день народження Великого Кобзаря.

М.Дочинця номіновано за книги «Криничар. Діяріюш найбагатшої людини Мукачівської Домінії» і «Горянин. Води Господніх русел».

Із Іршавщиною Мирослава Дочинця пов’язує чимало. Свого часу працюючи власкором в газеті «Молодь Закарпаття», організовував у нас в районі матеріали з життя молоді. Писав про виноградарів і садоводів, механізаторів і доярок, керівників сільгосппідприємств і вівчарів. А ще шукав матеріали про відомих іршавчан – двічі героя соцпраці Юрія Пітру, хірурга Олександра Фединця, письменника Федора Потушняка, народних артистів України Івана Поповича і Степана Гігу.

У 1990 р. заснував у Мукачеві газету «Новини Мукачева». У цей час також працював власним кореспондентом газет «Карпатський край», «Срібна земля», «Фест». Друкувався у всесоюзних та республіканських часописах «Комсомольська правда», «Україна», «Людина і світ», «Ранок», «Радянська жінка», «Літературна Україна», «Молодь України». У 1998 році заснував у місті над Латорицею видавництво «Карпатська вежа», в якому як головний редактор і директор підготував і видав понад 100 видань.

Мирослав Дочинець – автор книг «Гірчичне зерно», «Оскал собаки», «Мукачево і мукачівці», «Мункачі з Мукачева», «Він і вона», «Дами і Адами», «Гра в ляльки», «Вічник» та ін.

Із успіхом Тебе, Мирославе Івановичу!

Василь Шкіря.

(Фото В. Твердохліб)

Ваш отзыв

Ваш коментар