- Нове життя - https://nz-ir.com -

ВИЗНАЧИЛИСЬ ВОЛОДАРІ КУБКІВ

Сезон 2014 шашкісти розпочали турніром на Кубок з шашок-100. Іршавський районний будинок дитячої творчості тепло прийняв спортсменів, що було доречно, зважаючи на зимову погоду.

На старті в лідери вирвалась наша юна спортсменка Ольга Павляк. Багаторазовий чемпіон області Георгій Плавайко трішки відстав. Доля лідера вирішувалась в очній зустрічі між ними, їхню партію приємно було дивитися. Інтрига тривала до останнього ходу. Суперники використали весь відведений на партію час, адже складність ситуації вимагала розрахунків. В жорстокому цейтноті помилилась Ольга, і досвідчений Плавайко скористався нагодою виграти партію і на очко вийшов вперед. В інших зустрічах Ольга і Георгій доказали свою майстерність і перемогли своїх суперників. Отже, найбільшу кількість очок набрав мукачівець Георгій Плавайко. Ольга Павляк (Іршава, РБД) – на другому місці. Проявивши спортивний характер, на третє місце вийшов Віктор Туртаєв з Ужгорода.

Паралельно проведено турнір серед юних. Цікавий факт: юних спортсменів заявилось більше, ніж дорослих. Боротьба тривала на досить високому рівні. Хоч емоції зашкалювали, ніхто не переступив межу спортивної етики. Як на мене, це найбільше досягнення, адже найголовніше завдання тренерів-педагогів: виховати юних справжніми людьми, з високою відповідальністю, чесними і принциповими, готовими до спортивної боротьби.

Сюжет змагання юних схожий на боротьбу дорослих. Лідеру старту Миколі Нікітіну прийшлося тримати оборону проти переслідувача Сергія Скоблея. І в юних лідер здав позицію, програвши вирішальну зустріч. До завершення змагань сюрпризів лідери не допустили. Сергій Скоблей – переможець змагань, Микола Нікітін – на другому місці. На третє місце перед заключним туром претендентів було троє. Краща турнірна позиція була в Богдана Асеєва, чим він сповна і скористався.

Переможці змагань нагороджені кубками, медалями, грамотами, а призери – медалями і грамотами обласної Федерації шашкових ігор. Юним гостям і призерам були і солодкі призи, які люб’язно надав районний будинок дитячої творчості.

       

Анатолій Вайда.