- Нове життя - https://nz-ir.com -

ГЕТЬ СОН! ПОЧИНАЄТЬСЯ НАВЧАННЯ

Ось знову закінчилися канікули й почався навчальний процес, коли майже всі учні перетворюються на «Наполеонів».  Ні, вони не йдуть війною на Росію, а починають скорочувати свій сон до мінімального часу. Провівши невеличке опитування, ми визначили, що учні старших класів під час семестру сплять в середньому 5,5-6 годин. На тривалість сну впливає навчання, хатня робота, а також, і це одна з найбільших проблем, – Інтернет. Тривалість сну під час складання ЗНО може ще більше скоротитися, адже добре написаний тест може комусь допомогти здійснити мрію вступити на улюблений факультет, а погано написаний просто відтермінує в гіршому випадку вступ аж на рік, тому цей варіант дуже поганий. Тож сном приходиться жертвувати, але багато хто не знає, що хронічне недосипання призводить до розвитку серцево-судинних захворювань, разом з тим ризик смерті, викликаний цими захворюваннями, значно збільшується.

 Проте усталена думка, що треба спати 8 годин в сучасному світі теж змінилася, аби прожити довго і зберегти здоров’я, треба спати приблизно сім годин на добу. У нас немає підстав цьому не вірити, повідомляє Утро.ru, адже дослідження проводили відомі експерти з довголіття — японці. Такі ж дослідження проводили і у Великобританії під керівництвом професора кардіології Франческо Каппуччо з Університету Уорвік.

Найздоровіші ті люди, які зазвичай сплять 6,5-7,5 години,— у них рівень смертності найнижчий. А у тих, хто спить менше 4,5 години на добу, тривалість життя скорочується в середньому в 1,6 разу. Але ще більш небезпечно, як довів експеримент, регулярно спати понад 9,5 години на добу — це скорочує життя в 1,7—1,9 разу.

Тож слідкуйте за своїм сном, але пам’ятайте, що більш пізніше засинання, фізичні навантаження, перевтома і інші чинники здатні змінювати кількість необхідного вам сну. Щоб висипатися кожен день, не слідуйте сліпо цифрам, навіть якщо самі їх вивели, прислухайтеся до свого організму.

Ганна Гарпаш,

студентка відділення журналістики УжНУ.