Версія для друку Версія для друку

ДА НЕ ОСКУДНІЄ РУКА ДАЮЩОГО

Серед депутатів районної ради Петро Король вирізняється тим, що він уже впродовж декілька літ займається благодійництвом. Про його добрі справи знають не лише виборці на окрузі, які довірили йому мандат, а й багатьох інших населених пунктів району. Автору цих рядків доводилося з ним бувати і в Осої, і в Ільниці, і в Лисичеві, і в Кушниці, де його із сльозами в очах зустрічали люди, які потребують засоби для пересування. Їх вони одержали безкоштовно.

П.Король працює радником голови районної ради. Серед пріоритетних питань, які він вирішує, – надання допомоги знедоленим, інвалідам, дітям, сиротам. Петро Васильович не тільки сприяє їхній матеріальній підтримці, а й крізь своє серце пропускає чужу біду. Із ним зустрівся наш кореспондент і вирішив поспілкуватися на цю тему:

– Петре Васильовичу! Ви впродовж року очолювали благодійну організацію «Допомога без кордонів». Що вдалося Вам зробити протягом цього часу?

– За попередній рік вдалося налагодити зв’язки із кількома благодійними організаціями як в нашій області, так і за її межами. І ця робота дала певні результати. Особливо це стосується таких благодійних організацій як «Промінь на Сході», с.Буштино  (керівник М.М.Підгорний) та «Юний самарянин» с. В.Лучки (М.В.Пороховець). Ми знайшли спільну мову, налагодили ділові, партнерські стосунки, і є вже певні результати. А взагалі протягом останніх трьох років ми забезпечили інвалідними візками  та ходунками понад 360 чоловік.

– Знаю, Ви підтримуєте також тісні зв’язки із головою місії Євангелістських церков Німеччини Андреєм Герцогом. Які у Вас намітки на майбутнє?

– Так, із Андрієм Герцогом ми налагодили стосунки, які вже принесли перші плоди. Торік він зробив приємний подарунок медикам – вручив постільну білизну для хворих, халати для медичного персоналу та інвалідні візки. Разом з ним у райлікарні побував і голова райради Станіслав Сухан. А.Герцог пообіцяв надавати допомогу медичним обладнанням, ліжками для лікарень, апаратурою для обстеження хворих.

– Ви працюєте радником голови районної ради і водночас є депутатом райради VI скликання по Брідському одномандатному окрузі. Певно, тут у Вас теж вистачає проблем.

– Так склалося, що я працюю радником голови райради більше 12 років. Отримував різні доручення від своїх керівників. Здебільшого вони були організованого характеру. Свого часу займався газифікацією населених пунктів району, бере активну участь у проведенні різних заходів. Від Станіслава Сухана маю доручення допомагати жителям району, які опинилися у важкій життєвій ситуації. Пов’язано це насамперед із тим, що ці люди самі собі допомогти не можуть. Багато з них прикуті до ліжка. Скажу більше: майже немає такого населеного пункту в районі, щоб люди не зверталися до Станіслава Васильовича за допомогою. І вона їм по мірі можливості, безумовно, надається. До речі, ці питання Станіслав Васильович тримає на особливому контролі. А для Броду і Дешковиці допомагаю в покращенні матеріально-технічної бази шкіл і дитсадків. Довіру виборців намагаюся підтвердити хорошими вчинками. Торік, наприклад, працював над добудовою дитячого містечка в Броді. Проте інколи бувають питання, які вирішити непросто. Особливо, що стосується працевлаштування. Буває, коли звертаються хворі, яким потрібно провести складну операцію за межами області. Тут уже доводиться шукати спонсора. Звісно, не всім вдається допомогти, але більшості з них надаю поміч.

– А які у Вас плани на майбутнє?

– Я радий долі за те, що маю можливість надати допомогу тим, хто цього потребує. Благодійництвом буду займатися і надалі. Охоче надаю руку бідним і обездоленим. Але є і такі, які оббивають пороги різних інстанцій, аби лише взяти щось задарма. Бувало, зайдеш до молодої жінки, а вона із розфарбованими нігтями, у зубах цигарка і розпиває з коханцем спиртне.

Допомогти людям, безумовно, треба, але в першу чергу  тим, хто цього потребує. І хто не може сам собі допомогти. Да не оскудніє рука дающого.

Розмову вів Василь Шкіря.

Ваш отзыв

Ваш коментар