Версія для друку Версія для друку

В ІМСТИЧОВІ КОЛЯДУВАЛИ Й ВІНЧУВАЛИ РАЗОМ

Років понад двадцять тому, коли в нашому Закарпатті тривала запекла  міжконфесійна війна, тодішній Імстичівський сільський голова  Михайло Петрашко, ділячись своїми думками на шпальтах “Нового життя”, констатував, що його село − приклад міжконфесійного миру. Так воно й було, бо тоді, коли греко-католицька громада почала молитися в сплюндрованій  комуністичним режимом церкві Свято-Михайлівського монастиря ЧСВВ, православна громада ділилася із своїми братами по вірі всім церковним реквізитом, аж до дзвонів. Ніхто, включаючи й нині діючого православного священника, протоієрея Петра Канайла, не дорікав тим, що перейшли із, як кажуть у селі, “нинішньої” церкви до монастиря.

Початок нинішнього року підтвердив, що міжконфесійний мир у Імстичові переріс у дружбу. Спочатку греко-католики на третій день Різдва, коли церква вшановує первомученика, апостола й архідиякона Степана, прийшли поколядувати прихожани церкви Різдва Пресвятої Богородиці, де свята  Літургія  безперервно правиться уже 314 рік. Колядували, обмінювалися взаємними шануваннями й мирувалися разом. О. Михайло ЧСВВ запросив братів по вірі поколядувати в монастирській  церкві.

Запрошення було прийнято, і 14 січня,  коли вшановується пам’ять  святителя Василія Великого, православні навідалися з найкращими побажаннями до прихожан і посельників  святої обителі греко-католиків. Колядували й вінчували разом, а член двадцятки православних Михайло Зейкан тепло привітав отців-василіан та прихожан із старим Новим роком. Разом із православними були й диякони Василь Зейкан та Ярослав Лях.

На думку голів греко-католицької та православної громад села Михайла Петрашка та Івана Мушки,  треба  вже думати про мир та дружбу, а про об’єднання всіх християн східного обряду в Єдину Українську  Помісну Церкву. Час розбрату минув, і дуже добре, що така ідея, думка йде з низів. Народ у нас  єдиний, то й віра має бути єдиною.

Приклад мого рідного села, котре в народі називають  малою Лаврою, зацікавить багатьох. А яка ваша думка?

 

Михайло ЦІЦАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар