Версія для друку Версія для друку

ПРИВИВАЄ ЛЮБОВ ДО БОГА

Кожна людина народжена, щоб створити свою життєву стежку. Хтось обирає технічний напрямок, хтось творчий чи науковий, а хтось  живе просто для того, щоб допомагати іншим, вселяти у них віру, надію та любов.

Таким народився й протоієрей Василій Ігнат, настоятель Свято-Петро-Павлівського храму м.Іршава.

І не дивно, що він обрав такий нелегкий шлях у своєму житті, адже й батько його теж був священиком, тому любов до Бога була привита до нього з народження.

Ім`я,  яке походить від давньогрецького слова, що означає «Царський, царствений», доля принесла йому сама, адже народився майбутній посіювач віри до Бога 15 січня, а напередодні День Василя.

Дитинство його пройшло в с.Стеблівка Хустського району. Тут він навчається у місцевій школі, яку закінчує успішно, співає у хорі.

Навчався Василь Ігнат в Московській духовній семінарії та Київській духовній академії.

Оскільки настоятель храму святих апостолів Петра і Павла в м.Іршава перебував уже в похилому віці, 5 жовтня 1990 року молодого священика призначають настоятелем цієї святині.

12 жовтня 2001 року в свято-Петро-Павлівському храмі м.Іршава протоієрей Василій Ігнат був нагороджений вищою церковною нагородою – мітрою Преосвященником Агапітом, Єпископом Мукачівським і Ужгородським.

Протоієрей Василій Ігнат є й громадським діячем,  бажаним гостем на кожному святі, часто читає лекції на духовні тематики молодому поколінню.

Крім того, займається й журналістською діяльністю. А минулого року відкрив свій сайт «Іршава православна», на якому читачі Інтернет-видання можуть познайомитися з конфесійними статтями та довідатися про духовне життя нашого району.

А нещодавно відкрив духовно-просвітницький центр у м. Іршава, до складу якого ввійшли церковна бібліотека, стародруки та галерея художників нашого краю, яка увібрала близько 200 світлин.

Крім духовності та просвітництва, Василь Ігнат є прекрасним сім`янином. Разом з дружиною Василиною виховали прекрасних дітей – доньку Ларису та сина Василя, тепер няньчать  трьох онуків.

Вікторія  ГУДЕБНЯК.

Ваш отзыв

Ваш коментар