Версія для друку Версія для друку

ЗАТРИМАЛИ СЕРІЙНОГО КРАДІЯ

Цього року правоохоронці іршавської міліції вже мають другий випадок із серійним крадієм. Не вспіли селяни оговтатись від одного крадія, як з’явився інший в цих же населених пунктах  Білки, Осій, Ільниця і ще додався Великий Раковець.

В один ранок із села Білок до міліції по спецлінії «102» протягом півгодини надійшло відразу  4 звернення приватних підприємців про крадіжки в їх магазинах, які знаходяться у центрі села, майже у всіх на виду і обладнані звуковою сигналізацією та камерами відеонагляду.   Із магазинів в основному пропадали гроші та продукти харчування. Хоча на вулиці вже було досить холодно і  один із магазинів не дорахував теплої зимової курточки. Слідчо-оперативна група, яка працювала  на місці скоєння злочинів,  виявила той же самий спосіб проникнення до приміщення. Зловмисник, до крадіжки готувався, бо після себе не залишив жодного сліду. До приміщення магазинів проникав через   пластикові двері та вікна, які навчився добре відчиняти. А саме головне, що був зафіксований однією із відеокамер.   Тепер вже щодо сумнівів стосовно причетності до крадіжок 26-річного мешканця села Білки, який, за словами матері, знаходився далеко на заробітках, не було.

Працівниками карного розшуку вживались всі можливі заходи щодо його затримання. Перевіряли прилеглі території, покинуті будинки, сіносховища, місцеві катакомби,  але пошуки позитивного результату не давали.  Зловмисник, мабуть, здогадувався, що міліціонери вийшли на його слід, почав переодягатися, проявляв неабияку обережність, за місцем проживання не з’являвся, і  в цей період навіть був за межами України на заробітках.

Але пройшов деякий час, знову ж  таки посипались крадіжки. На цей раз у поле зору крадія  потрапив магазин у селі Осій, де було викрадено гроші та продукти харчування.

Через тиждень повторилась ситуація  із магазинами у центрі села Великий Раковець.  Крадій себе поводив зухвало, зривав дроти сигналізації, «взламував» вхідні двері, проникав у середину магазинів, де викрадав виручку та продукти харчування. Таким чином, від крадія потерпіли чотири магазини у центрі села Великий Раковець, де він заволодів значною сумою грошей.

Свою географію злочинів крадій змінював кожний тиждень.  Правоохоронці його очікували в одному селі, на ранок міг бути «сюрприз» в іншому.

Працівниками карного розшуку, аби затримати спритного крадія, організовувались навіть у вечірній  та ранковий час спеціальні заходи. Згодом була отримана інформація про можливе місце його перебування в одному із готелів Хустського району. На затримання було направлено у відрядження   чотирьох працівників міліції. Це –  оперативники Юрій Саварин, Іван Варцаба, Михайло Ковач та дільничний інспектор Василь Кебелеш.  Дійсно, інформація про його знаходження у готелі, відразу підтвердилася.  Правоохоронці, щоб не гаяти часу, двоє залишились при виході із готелю, а двоє пішли до номеру, де зупинився крадій.  Двері їм відкрив сам підозрюваний, який відразу зрозумів, що за ним прийшли.   Зловмисник, на час скоєння ним крадіжок, знаходився на іспитовому терміні, тому що мав судимість за скоєння аналогічного злочину.

На сьогодні вже доведено причетність зловмисника до скоєння 23 епізодів крадіжок на території Іршавського району. За цими фактами старшим слідчим, старшим лейтенантом  міліції Іваном Романом відкрито кримінальне провадження за кількома статтями Кримінального кодексу України, за якими на крадія очікує відповідне покарання.

 

Віта Горзов,

Іршавський РВ УМВС

Ваш отзыв

Ваш коментар