Версія для друку Версія для друку

ЯКІ СПРАВИ У МІЛІЦІЇ

Начальник Іршавського районного відділу міліції, підполковник Микола Куриця напередодні професійного свята Дня міліції дав інтерв’ю районній газеті «Нове життя», в якому прокоментував роботу іршавської міліції протягом року, про новації та проблемні питання у роботі правоохоронців району.

Куриця Микола Миколайович проходив  строкову військову службу у підрозділі особливого призначення Чорноморського флоту, звідки був направлений у складі миротворчих сил на забезпечення громадського порядку під час військового конфлікту у Придністров’я, у Молдавії. За час строкової служби був нагороджений президією УСРСР медаллю «За відвагу». Цією нагородою найбільше дорожить, бо отримав її за врятування людей під час пожежі.  Навчався у спеціальній школі міліції м. Ів.Франківськ, згодом здобув вищу освіту в Прикарпатському юридичному інституті МВС. Свою службу у міліції розпочав у 1993 році з патрульно-постової служби Берегівського райвідділу, далі –помічник слідчого, дільничний інспектор, оперуповноважений карного розшуку. З 2004 року займав керівні посади, а ще очолював карний розшук, був 1-им заступником начальника Берегівського райвідділу,  керівником одного із підрозділів в управлінні карного розшуку УМВС, очолював кримінальний блок Берегівського райвідділу. З січня 2013 року – начальник Іршавського районного відділу міліції.

– Миколо Миколайовичу, скоро майже рік, як Ви очолюєте міліцію Іршавщини,   а вже стиль вашої роботи визначається простим, логічним і потрібним як працівникам міліції, так і простим  людям?

– Міліція повинна бути відкритою і доступною для всіх. Коли я очолив райвідділ, у колективі було багато непорозумінь як із боку керівників середньої ланки, так і між самими працівниками. Такий клімат у колективі  заважав роботі. Як можна виконувати спільне завдання, коли працівник не має підтримки із боку керівників та  колег по роботі.  У перші мої робочі дні до мене приходили на прийом в основному працівники міліції, які тривалий час не могли вирішити службові питання, не говорячи вже про інші аспекти роботи.

– З Вашим призначенням  пов’язують  багато кадрових перестановок у райвідділі. Чим це можна пояснити?

– Як тільки приступив до роботи, мною було проаналізовано роботу кожного підрозділу, як підлеглих, так і їх керівників. Мав місце навіть факт, коли сам колектив одного із підрозділів райвідділу до мене звернувся з проханням про заміну керівника. І я це підтримав. Таким чином, врахувавши думку колективу, призначив нових керівників у карному розшуку, підрозділі державної служби по боротьбі з економічними злочинами та секторі кадрового забезпечення.

– Про новий Кримінально-процесуальний кодекс у суспільстві йде багато розмов. А як він вплинув на роботу райвідділу?

Новий Кримінально-процесуальний кодекс приніс багато змін, які у свою чергу значно змінили роботу райвідділу. Збільшилась кількість зареєстрованих злочинів, ніж взяти за аналогічний період минулого року. Майже кожний слідчий  веде не менше 70 справ одночасно, а це дійсно велике навантаження. Але завдячуючи 1-ому заступнику начальника Іршавського райвідділу, підполковнику Мирону Черничко, його заступнику, майору Аллі Пожаровій слідчі ведуть повноцінне і своєчасне розслідування. Слід відмітити, що у колективі серед слідчих є жінки – це Тетяна Данканич-Палюх та Олеся Зейкан, які зі своїми службовими завданнями,  навіть краще справляються за своїх колег-чоловіків.  Хочу відмітити роботу слідчого Івана Бабинця, який розслідує найбільш заплутані справи, і завжди радий поділитись своїм багаторічним досвідом із молодшими колегами. Не можу не згадати вбивство самотньої жінки похилого віку у с.Ільниця, де старший слідчий Геннадій Туріна  збирав докази майже по дрібницях, що у подальшому зіграло велику роль. Вбивцю відразу було взято під арешт.

–  Які можете назвати резонансні злочини, де працівники карного розшуку спрацювали на відмінно?

– Взагалі Іршавський район у кримінальному плані спокійний, не розкритих резонансних злочинів немає. Протягом року були скоєні вбивства у с. Ільниця,  Мідяниця. Злочини розкриті, злочинці знаходяться за гратами. Було багато крадіжок у с.Ільниця, Білки, Дубрівка,  у подальшому карним розшуком було встановлено, що крадіжку скоює один і той же крадій. Наразі він вже засуджений до 5 років позбавлення волі.  Майже напередодні професійного свята працівниками карного розшуку був затриманий серійний крадій, яким скоєно 15 крадіжок. Взагалі від працівників карного розшуку очікую  більше наполегливості у роботі, адже за останній час у них було багато недоопрацювань. Хоча серед оперативників є працівники, яких слід відмітити:  старшого оперуповноваженого, капітана міліції Василя Ісака і молодих працівників карного розшуку, які були переведені із інших служб, де вони проявили себе з позитивної сторони, це: старший лейтенант Іван Гелетей та лейтенант Іван Варцаба.

– Кажуть, що завжди легше зарадити злочину, ніж його розкрити. Як у цьому напрямку працює іршавська міліція?

Профілактикою найбільше займаються дільничні інспектори. Слід відмітити дільничних інспекторів: майора міліції Василя Ливдара, майора Михайла Цоглу, старших лейтенантів Івана Ільтя та Юрія Тодавчича,  лейтенантів Петра Кізляка, Іван Білогорка.  Вони свою роботу виконують без нарікань з боку місцевих жителів. Інша тема профілактики – попередження злочинності та правопорушень у дитячому середовищі.

Наразі багато дітей залишається вдома із дідусями та бабусями, тому що батьки роками знаходяться за кордоном. Ця категорія дітей постійно потрапляє у поле зору працівників міліції, бо діти віддані практично самі собі. У цьому напрямку багато зусиль докладає начальник сектору кримінальної міліції у  справах дітей, майор Василь Волошиновський та його колектив,  який протягом року був практично оновлений. У зв’язку з цим, у службі є багато позитивних зрушень. Майже у кожній школі району вони проводили зі школярами зустрічі з метою захистити дітей від негативного впливу алкоголю, тютюнопаління та  дорослих, які втягують їх у злочинну діяльність.

– Ще одна проблема – економічні злочини, зловживання службовими становищами, хабарництво, від яких найбільше страждають прості люди. Що зроблено у даному напрямку?

– Цими проблемами займаються працівники  сектору державної служби по боротьбі з економічними злочинами. З початку року  цієї службою було допущено багато недоліків. Однак зараз призначено нового керівника, майора Петра Хрипту, який поставив організацію роботи на належний рівень. Майже за короткий час було виявлено у районі незаконні вирубки лісу, нелегальний пункт металозбору, зафіксовано один факт хабара та виявлено ряд зловживань службовим становищем.

– Наразі на вулицях нашого району збільшилась кількість автотранспорту, а з ним  і кількість автодорожніх пригод, де часто причиною є  водії у нетверезому стані.  Яка робота проводиться у цьому напрямку?

– Такі випадки, коли водій п’яний за кермом, потрібно відразу присікати. Адже такі водії переважно  і роблять невинних людей каліками або позбавляють їх життя…  У даному напрямку успішно працює відділення державтоінспекції, яке очолює майор міліції Василь Зейкан. Крім цього, йому успішно допомагають старші лейтенанти Василь Орешко  та Ярослав Ледней.

– Чи є співпраця та взаємопорозуміння міліції з прокуратурою, судом та органами місцевого самоврядування?

– Так, у нас добре налагоджена співпраця із прокуратурою, судом. Сподіваємось, що і надалі вона буде такою тісною, конструктивною і плідною. Стосовно органів самоврядування, то  ми співпрацюємо з райдержадміністрацією, районною радою, сільськими та міським головою.  Хочу відзначити, що у цьому напрямку найбільш тісні зв’язки налагоджені з сільськими головами Білківської, Ільницької, Доробратівської, В.Раковецької та М.Раковецької сільських рад. Вони вболівають за роботу дільничних, допомагають їм в облаштуванні службових кабінетів при сільських радах, організовують членів громадських формувань, які неодноразово надавали допомогу міліції.

– Про організацію ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ, яка діє при районному відділу міліції, що Ви можете сказати?

– Взагалі я вражений тим, що ветерани, які вже декілька років знаходяться на заслуженому відпочинку і при цьому не забувають про райвідділ. Я завжди радий з ними зустрітись, обговорити їхні  питання, хоча їх керівник Василь Микита докладає  максимум зусиль, щоб всі питання, пов’язані із ветеранською організацією, були вирішені позитивно.

– Нещодавно на одній із прес-конференцій в області прозвучало, що Іршавський райвідділ займає одне із перших місць в області, чи Ви можете надати цьому підтвердження?

– Дійсно, протягом останніх  7 місяців Іршавський райвідділ, за показниками у роботі, займає одне із перших місць в області. Наразі не тільки працюємо над поставленими завданнями УМВС та МВС, але і над тим, щоб покращити умови праці наших співробітників.  Хоча фінансування зараз дуже обмежене, однак оновлено фоє, коридори,  вже у деяких службових кабінетах проведено ремонти, а в інших ще тривають.  Взагалі,  колектив райвідділу боєздатний, спроможний виконувати всі поставлені перед ним завдання.

– 20 грудня міліція буде відзначати своє професійне свято, щоб Ви хотіли побажати особовому складу райвідділу та ветеранам й пенсіонерам органів внутрішніх справ?

– У першу чергу хочу подякувати особовому складу за сумлінне виконання своїх професійних обов’язків, за те, що вони у будь-який час готові йти на допомогу людям. Ветеранам та пенсіонерам, які не байдужі до роботи міліції.  Кожному із них бажаю міцного здоров’я, витримки, спокійної служби, щирої поваги від людей.

Віта Горзов,

 Іршавський РВ УМВС

Ваш отзыв

Ваш коментар