Версія для друку Версія для друку

ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ОЛЕКСАНДРА БАРНИ

У листопаді 2012 року не стало Олександра Барни, завідувача реанімаційного відділення Іршавської райлікарні, депутата міської та районної рад багатьох скликань, голови постійної депутатської комісії райради з питань розвитку охорони здоров’я. Він завжди користувався великим авторитетом серед колег-народних обранців. Тому цілком природно було бачити на вечорі пам’яті Олександра Барни голову райради Станіслава Сухана, керуючого справами райради Євгена Свириденка, депутатів райради Антона Горзова, Івана Стойку та інших. До речі, від депутатів районної ради на реанімаційному відділенні буде встановлено меморіальну дошку Олександру Барні.

Він — принциповий і справедливий, намагався уникати конфліктів, завжди відстоював ту позицію, яка була на користь та добро громади. Трагедія сколихнула родину зненацька. Життя Олександра Олександровича обірвалося на 53 році. Жив, творив, працював для людей. У далекому 1987 році він став засновником та організатором роботи реанімаційного відділення Іршавської центральної районної лікарні. Відтоді очолив цю установу та до останнього свого подиху був незмінним її керівником. З того часу через ці приміщення перейшло тисячі пацієнтів, тут поставили на ноги сотні, здавалося б, безнадійно хворих. Він рятував… Але його врятувати не вдалося.

Минув рік з часу смерті Олександра Барни. Ще дуже болюча рана у родині, ще дуже свіжі спогади у пам’яті іршавчан про друга, колегу, керівника, громадського діяча. Своїми вчинками за надто коротке земне життя він заслужив цю пам’ять. Тому з ініціативи міськвиконкому минулої  неділі відбувся вечір-реквієм пам’яті Олександра Барни. Цю ідею підтримали та допомогли втілити в життя колеги-медики. У зал кінотеатру прийшло чимало містян та жителів навколишніх сіл. Привітний, добрий, життєрадісний погляд Олександра Олександровича зустрічав гостей із портретів зі сцени. Виступ народного хору лікарів під керівництвом заслуженого працівника культури України Надії Мельник-Гудь створив неповторну чуттєву атмосферу в залі. Учасник хору, депутат міської ради, лікар Валерій Попович сказав кілька теплих слів про колегу та друга Олександра Барну, а також згадав багатьох лікарів, яких уже немає серед нас. Ведучі вечора ознайомлювали присутніх із біографією нашого земляка. Тож для присутніх продемонстрували фільм «Пам’ятаємо».

Під час вечора колишній головний лікар Василь Бабинець згадав Олександра Барну — молодого спеціаліста, який почав працювати у 1985 році лікарем-реаніматологом хірургічного відділення і завжди вирізнявся активною позицією, прагнув самовдосконалюватися та розвиватися. Своїми спогадами поділився і голова райради Станіслав Сухан, який знав Олександра Олександровича як громадського діяча, прекрасну людину та висококваліфікованого лікаря. Сергій Голубокий — багаторічний хороший друг, який неодноразово переживав миті радості та горя разом із родиною Олександра Барни. Простосердечні, щирі слова із глибоким змістом, які зачепили кожну небайдужу душу, гармонійно доповнила прекрасна мелодія Мирослава Скорика у виконанні народного струнного ансамблю ДШМ під керівництвом Сергія Голубокого. Іван Козарь перед своїм виступом також пригадав кілька світлих миттєвостей, які назавжди залишаться у пам’яті про таку хорошу людину, та виконав улюблену пісню  Олександра «Сповідь».

Добрі спомини про свого колегу сказали і Василь Липей, лікар-реаніматолог та Антон Горзов, начальник відділу охорони здоров’я Іршавської РДА. Приємною несподіванкою для всіх стала демонстрація коментарів із спільноти, створеної після смерті Олександра Барни у соцмережі «Однокласники» жителем міста Іршава Миколою Параничем.

Відомий поет Василь Кузан написав вірш «Себе не вберіг», у якому тонко передав характер та всю доброту душі Олександра Олександровича, а також пісню акапельно виконала його дружина Тетяна Кузан, лікар. На завершення концерту було продемонстровано фільм про Олександра Барну — такого, яким його знали – веселого, життєрадісного, сповненого добротою та великодушністю. У програмі вечора взяли участь: Олеся Мейсарош, Ольга Маланка та хореографічна студія «Black Angels» Іршавського РБДТ (керівник Юрій Буряс), гурт «Коло друзів», Василь Олексій, Іннеса Спасюк.

Ваш отзыв

Ваш коментар