- Нове життя - https://nz-ir.com -

ЗБІЛЬШУВАТИ ОБСЯГ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ. СТВОРЮВАТИ НОВІ РОБОЧІ МІСЦЯ

Таким був основний леймотив виступів на засіданні колегії райдержадміністрації, яку вів голова РДА Василь Ковбаско. Начальник управління економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації Наталія Ковач, інформуючи присутніх про підсумки соціально-економічного розвитку за 9 місяців ц.р., зазначила, що обсяг реалізації виробленої продукції за звітній період збільшився на 2,0 відсотка у відповідний до аналогічного періоду минулого року і склав 90,5 млн. грн., що на 1,8 млн.грн. більше, ніж торік. Темп зростання обсягу іноземних інвестицій до обсягів на початок року збільшився на 4,7 відсотки, в результаті чого район, за підсумками дев’ятимісячної діяльності, посів четверте місце. Цього досягнуто завдяки залученню інвестицій на підприємстві ТзОВ «ЕКО-ІР», яке займається вивезенням із населених пунктів сміття.

Про підсумки виконання місцевих бюджетів району за 9 місяців ц.р. вела мову начальник фінансового управління РДА Оксана Симчик. Рівень виконання  плану доходів загального фонду місцевих бюджетів району до уточнення плану склав 98,3%, або ж до плану не допоступило 386,8 тис.грн. Ріст надходжень податків зборів обов’язкових платежів до місцевого бюджету, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, склав 6,8% при середньообласному показнику 5,6 відсотка.  Оксана Михайлівна зазначила, що із 26 низових бюджетів району на 1 жовтня 2013р. не  забезпечено виконання затвердженого місцевими радами плану доходів загального фонду по міському бюджету на 1,9 відсотка, або на 77,9 тис.грн. та по 8 сільських бюджетах. Із мінусовими показниками завершили 9 місяців Імстичівська, Білківська, Ільницька, Довжанська, Негрівська, Доробратівська, Лисичівська та Сілецька сільради.

Виконання плану доходів загального фонду районного бюджету забезпечено лише на 94,8 відсотка. Основним джерелом доходів, який забезпечує рівень виконання плану доходів загального фонду, є податок з доходів фізичних осіб, який утримується із нарахованої заробітної плати працівників, зайнятих у всіх сферах діяльності. Питома вага у доходах загального фонду складає біля 87 відсотків і має тенденцію до зростання з кожним роком. Виконання по цьому показнику склало 95.3 відсотка, або ж на 930,4 тис. менше затвердженого плану.

В обговоренні порушених питань взяли участь начальник ДПІ в Іршавському районі Світлана Муха. Ріст надходження по податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) забезпечено за рахунок вжитих відповідних заходів. Зокрема, за результатами контрольних перевірок забезпечено надходження ПДФО у сумі 334,9 тис.грн., проведено роботу по легалізації  найманих працівників та виявленню випадків виплати заробітної плати «в конвертах», легалізовано 228 найманих працівників, додатково забезпечено надходження  ПДФО у сумі 45.9 тис.грн.

Крім того, – сказала С.Муха,  – постійно проводяться співбесіди з керівниками підприємств та фізичними особами-підприємцями, які виплачують заробітну плату нижче законодавчо встановленого розміру. Так, протягом звітного періоду проведено співбесіди із 42 керівниками підприємств та 67 фізичними особами-підприємцями, які нарахували середньомісячну заробітну плату нижче за законодавчо встановлений розмір мінімальної зарплати, у результаті чого підвищили рівень виплати зарплати 29 юридичних особи та 60 фізичних осіб,додатково надійшло ПДФО у сумі 40,4 тис.грн. Важливим податком у дохідній частині районного бюджету є єдиний податок. Питома вага в загальних надходженнях  по єдиному податку з юридичних  та фізичних осіб складає 18.4 відсотка. До речі, по даному податку відбувся найбільший ріст надходжень. Так, протягом 9-и місяців ц.р. фактично забезпечено надходження в сумі 7 220 тис.грн., ріст до минулого року становить 39,3  відсотка, або 2037, 6 тис.грн. важливим аспектом в збільшенні надходжень по даному податку є забезпечення переходу фізичних осіб-підприємців, які надають послуги (транспортні, харчування дітей та ін.) на третю групу із сплатою податку за ставкою 5 відсотків від отриманого доходу.

Зважаючи на ситуацію, необхідно більше уваги приділяти збільшенню кількості робочих місць у виробничій сфері і сфері послуг, питанням роботи підприємств на повну потужність, а також продовжити роботу щодо легалізації діяльності громадян, які займаються ремонтом, виготовленням пам’ятників, кованих виробів, особливо у сільських населених пунктах.

На колегії виступили також начальник управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Іван Бізіля, начальник відділу опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей РДА Ірина Урста та заступник начальника райвідділу внутрішній справ Федір Петер.

Про запуск асфальтобетонного заводу в с.Підгірне присутніх інформував заступник голови РДА Іван Завидняк.

У роботі колегії РДА взяв участь і виступив голова райради Станіслав Сухан.

Василь Шкіря