- Нове життя - https://nz-ir.com -

… І ВОНИ ПОВІРИЛИ В СЕБЕ

Сім років тому на базі Іршавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 було проведено першу спартакіаду серед людей з обмеженими можливостями. Організатором її виступив палкий прихильник спорту Андрій Савко.

Змагання «Повір у себе» вже стали традиційними, – сказав на їх відкритті заступник голови райдержадміністрації Микола Сочка. – Із кожним роком вони збирають все більше любителів позмагатися. Цьогоріч вирішили помірятися силами 96 учасників.

Із словами вітання до них звернулися також керуючий справами райради Євген Свириденко, радник голови райради Петро Король, директор обласного центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Андрій Чегіль, начальник управління освіти, молоді і спорту РДА Єлизавета Яцканич, начальник відділу у справах сім’ї, молоді  і спорту РДА Андрій Данканич.

Перед початком змагань у фойє школи усі бажаючі мали можливість посмакувати бутербродами і гарячими чаєм і кавою. Про це подбали працівники районної організації Товариства Червоного Хреста.

Поетичними рядками учасників спартакіади вітали школярі, а музичний сувенір подарувала юна співачка Катерина Сапожнік.

Змагання проходили із п’яти видів спорту. Із настільного тенісу серед юнаків не знав собі рівних Василь Данканич із Загаття. Другим був Василь Корпош із В. Розтоки, третю сходинку посів Петро Сак із Сільця. Серед  дівчат перемогу святкувала Ольга Шевченко з Білок. Любов Матішинець з Іршави була другою.

Щоразу чималий інтерес викликають шахи. Тут серед юнаків не мав собі рівних Михайло Ластівка з Ільниці. Другу і третю сходинку поділили між собою Михайло Матішинець і Сергій Гуленко з Іршави. Напруженою видалося і боротьба серед дівчат. Золото дісталося Ользі Шевченко з Білок, срібло – Марині Поп з Іршави.

Серед чоловіків у грі з шашок призерами стали Іван Бойко та Федір Бойко з Осою, Петро Осійський з Довгого. Дівчата теж показали клас: Надія Кривдик з Довгого посіла першу сходинку, Каріна Роман з Н.Болотного була другою, а Олена Черничко з Лукова – третьою.

Зі стрибків у довжину з місця серед юнаків перемогу святкували Іван Миронюк, Богдан Кляп і Петро Покрівчак. Серед дівчат призерами із цього виду спорту стали Тетяна Бровдій, Олександра Бажо і Олена Черничко.

Переможці змагань нагороджені кубками та медалями, а також подарунками від спонсорів. Організатори змагань нагородили також наймолодших учасників змагань Кіру Демчик і Юрія Черничка.

За активну участь у змагань нагороджені  також Осійський (Василь Турянин), Дубрівський (Володимир Малиновський) та Великораковецький (Андрій Худа) сільські голови.

Спортивне свято відбулося за підтримки райдержадміністрації, райради, управління освіти, молоді і спорту та управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Активно долучився до проведення спартакіади також підприємець Іван Матішинець, голова райспоживспілки Юрій Фельцан, голова товариства «Благая вість» Іван Бабич. Доброго слова заслуговують і судді змагань Анатолій Вайда, Михайло Ластівка, Юрій Чегіль, Ольга Дзьома, Іван Жідов, Яна Палош.

… Змагання завершилися. Влада намагається зробити все для того, щоб полегшити життя людей з обмеженими можливостями. Але найголовніше для них – це увага і спілкування. Спартакіада – це прекрасна нагода зустрітись, позмагатись та відпочити.

Василь Шкіря.