- Нове життя - https://nz-ir.com -

ДІТЯМ, ПОЗБАВЛЕНИМ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

Так  називався семінар-навчання, який був організований  в районному Будинку дитячої творчості за ініціативи Іршавського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та управління освіти, молоді і спорту РДА.

Загальна мета семінарського заняття –  підготувати випускників 9-11 класів із числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, до  дорослого життя.

Розпочав семінарське заняття заступник голови РДА  Микола Сочка. Він обгрунтував необхідність підготувати піклувальників та випускників 9-11 класів із числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування до  вступної кампанії та навчання у вишах, надати роз’яснення щодо пільг та прав, всіх видів соціальних виплат, у наступному працевлаштуванні, правове інформування опікунів та піклувальників у питаннях захисту майнових та житлових прав підопічних дітей.

Структура семінару включала окремі модулі. Модуль перший- особливості вступної кампанії 2013 року, пільги для осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування при вступі, конкурсному відборі, зарахуванні, поселенні в гуртожиток. По суті питання виступила О.С. Галас – методист управління освіти РДА.

І.М. Вовканич – директор Іршавського РЦСССДМ розповіла присутнім про державні соціальні допомоги особам із числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, та про порядок нарахувань державної соціальної допомоги.

Логічним продовженням було питання оформлення документів на житло для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб із їх числа, яке висвітлила учасникам в. о. начальника ССД І.П.Урста.

З приводу працевлаштування, гарантоване державою для осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, доповіла К.В. Лисичко – начальник відділу працевлаштування районного центру зайнятості населення Іршавської РДА.

Цільова аудиторія – випускники 9-11 класів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та їх піклувальники жваво обговорювали отриману інформацію, мали можливість поспілкуватися із представниками всіх служб, що опікуються проблемами сиріт.

Учасники семінару висловили по-дяку організаторам заняття за наочний методичний матеріал, розроблений та розданий  працівниками  Іршавського РЦСССДМ.

Наталія ВАТРАЛА.