Версія для друку Версія для друку

ЯК БОРОТИСЯ ЗІ СНІДОМ

Всесвітній День боротьби зі СНІДом було запропоновано в 1988 році, під час Всесвітнього саміту міністрів охорони здоров’я за програмою профілактики СНІДу.

Не обійшла ця проблема і Закарпатську область. Однією з причин епідпроцесу є група підвищеного ризику інфікування «Трудові мігранти та їх найближче оточення», і тому потрібно пам’ятати основні фактори ВІЛ-інфекції:

– ВІЛ/СНІД не виліковні; – людина, уражена вірусом імунодефіциту людини може виглядати здоровою і почувати себе добре довгі роки, будучи при цьому носієм вірусу; – найчастіше ВІЛ передається при незахищених статевих стосунках, ризик інфікування зменшується, якщо партнери використовують презервативи; -вірус може передаватись на всіх стадіях захворювання через кров, від ВІЛ позитивної матері дитині під час пологів,через грудне молоко; – люди, які мають захворювання, які передаються статевим шляхом, також становлять групу ризику щодо інфікування на ВІЛ; -найбільш вразливі люди, які вживають наркотики ін’єкційним шляхом, ВІЛ може також передаватись через нестерильні інструменти, в яких є контакт з кров’ю.

Вірус імунодефіциту людини не передається через обійми, поцілунки, чхання, кашель, спільним користуванням столовими приборами, посудом, ванною, туалетом, басейном, постільну білизну, через тварини, комахи. Тільки тест на ВІЛ достовірно визначить наявність вірусу в крові людини.

В Іршавській районній поліклініці функціонує кабінет «Довіра», де можна пройти безкоштовне тестування, до та післятестове консультування на ВІЛ\СНІД.

Своїми поглядами ділиться Протоієрей Василь Ігнат. СНІД не заради красивого слова називають «чумою» нашої епохи. За оцінками вітчизняних і зарубіжних експертів, реальна кількість людей, які є носіями ВІЛ/СНІДу в Україні складає 1 % дорослого населення країни, численність якого і так постійно зменшується. Наша країна фактично вже сьогодні стала лідером по темпах і рівню захворюваності на цю страшну невиліковну хворобу не тільки у Східній, але і Центральній Європі. І якщо наступ СНІДу сьогодні не зупинити, то завтра може бути пізно, адже ця хвороба в основному поширена серед молоді. Як відомо, армія інфікованих на ВІЛ\СНІД поповнюється в основному за рахунок трьох головних явищ, які сьогодні дуже поширені серед молодого покоління людей: наркоманії, різних збочень (одностатеві шлюби) та розпусти.

Оманою є той факт, що сьогодні у нашій країні з’являються чимало «проектів», коли зарубіжні «вчителі» пропагують «альтернативний спосіб життя». Вони виходять з того, що боротися зі СНІДом не має сенсу: все рівно не побореш. А раз так, залишається змиритися з так званим «альтернативним способом життя» і кинути сили та кошти на «просвіту» їх адептів, а саме пропаганди «безпечної» наркоманії, розпусти та іншого содомського беззаконня. Іншими словами – пропагується сьогодні безпечна розпуста, вживання наркотиків і визнання з боку держави страшних збочень та содомських беззаконь. А щоб убезпечити себе від СНІДу, молодій людині часто рекомендують новоявлені «вчителі» та пропагандисти користуватися одноразовими шприцами при вживанні наркотиків, чи використовувати засоби охорони при стосунках. Яка омана? Адже замість того, щоб не потурати гріховному життю, навпаки йде пропаганда гріха. Однозначно, висновок зрозумілий – така «просвіта» та пропаганда гріховному життю приносить чималий зиск нечесним людям, які збагачуються на чужій біді. Отож, поставимо заслін СНІДу, наркоманії, збоченням та розпусті – чистоту і праведне життя у євангельському дусі, красу цнотливості, вірність і жертовну любов у сім’ї. І іншого шляху, щоб Бог дарував нам щасливе і радісне життя без страшних наслідків СНІДу, розпусти, збочень, не існує. Тож, як закликає пророк древності, «оберемо шлях життя» і будемо жити вічно.

 

Катерина Ремез,

лікар-інфекціоніст,

Василь Ігнат,

 протоієрей.

Ваш отзыв

Ваш коментар