Версія для друку Версія для друку

СПОКУСИЛИСЯ НА МОБІЛЬНІ ТЕЛЕФОНИ ТА МОПЕД

За скоєння крадіжки двох мобільних телефонів та мопеда із дворогосподарства пенсіонерів працівники районного відділу міліції: старший лейтенант Іван Гелетей та лейтенант Іван Варцаба затримали двох неповнолітніх із села Осій.

Так склалося життя 81-річного дідуся та 80-річної бабусі у селі Осій, що старість доводиться їм зустрічати самотньо. Стареньким вже важко самим доглядати своє господарство, і вони частенько запрошували сільського хлопчину допомогти їм. Останній раз хлопець надавав допомогу, коли старенькі зібрали урожай у полі,  і розвантажував з трактора. Пенсіонери, щоб віддячити  хлопцеві, давали йому одяг,  а інколи і гроші, годували.

Цього  вечора бабуся, щоб заснути, прийняла таблетки, бо декілька ночей підряд у неї було безсоння. А дідусь вже давно мав  проблеми зі слухом. Перед сном старенькі ще включили телевізор, під який міцно заснули.

Це була неділя. Увечері майже вся сільська молодь села Осій  відпочиває на дискотеці у місцевому розважальному закладі. Не виключенням стали і двоє підлітків, із яких один працював у пенсіонерів. Після закінчення дискотеки у одного із хлопчаків виникла ідея навідатись до стареньких, бо йому приглянувся мопед та мобільні телефони.

Вже було далеко за північ, коли хлопці через незачинене вікно літньої кухні пробрались у середину приміщення,  де відпочивали старенькі, і прямо  зі столу викрали два мобільних телефони. Після цього вже із будинку вийшли через вхідні двері, де на подвір’ї, під навісом, їх очікував мопед. Там вони його заводити не хотіли, а витягнули на вулицю. Хлопці досить таки тривалий час його заводили, бо сусід пенсіонерів від сильного шуму на вулиці проснувся і вийшов на подвір’я, де побачив підлітків, почав на них кричати. Хлопчаки прямо на вулиці покинули мопед, а сусід тим часом викликав працівників міліції.

На місце події відразу виїхала слідчо-оперативна група районного відділу міліції. Сусід впізнав мопед пенсіонерів. Коли приїхали правоохорнці, то старенькі ще не знали, що їх обікрали.  Вже так дідусь виявив крадіжку двох мобільних телефонів та мопеда. Завдяки професійним діям  Івана Варцаби та Івана Гелетея ця крадіжка була розкрита по «гарячих слідах».

Потерпілі розповіли міліціонерам, що у них нікого підозрілого за останній час  вдома не було, а от до них частенько навідувався допомагати один сільський хлопчина, який проживає неподалік. Правоохоронці відразу поїхали до школи, де навчається хлопець, але поки вони спілкувались із дирекцією закладу, їхній підозрюваний із уроків втік. Як тільки міліціонери зайшли на його подвір’я, то пояснювати, для чого вони прийшли, хлопцеві було не потрібно.

Учень 9 класу відразу розповів правоохоронцям,  як після дискотеки разом зі своїм товаришем пішов красти до дідуся, а також  повернув два мобільні телефони.

Відомості по цьому факту внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та відкрито старшим слідчим, капітаном міліції Геннадієм Туріною кримінальне провадження за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років, – зазначив 1-й заступник начальника  районного відділу міліції, підполковник Мирон Черничко.

Віта Горзов,

Іршавський РВ УМВС

Ваш отзыв

Ваш коментар