Версія для друку Версія для друку

МАЄ ПЕРЕМОГТИ ЗДОРОВИЙ ГЛУЗД

Сотні жителів нашого району  трудяться за кордоном. Особливо багато земляків  їде на заробітки в сусідню  країну з Кушниці, Броньки, Імстичова, Загаття… Вони працюють там будівельниками, водіями, доглядають за дітьми і людьми похилого віку. Додому повертаються лише один-два рази в рік.

Мені довелося бути на залізничному вокзалі в м. Мукачеві, де рідні проводжали в столицю Росії своїх батьків, дітей. Майже у кожного на очах були сльози. Прохали Бога одне − аби Київ не порвав зв’язків із Москвою.

− Нам  набагато ліпше працювати  в Росії, ніж в Німеччині чи Італії, − чулося серед пасажирів.− Знайома мова – можна поспілкуватися із господарем та іншими людьми, коли хочеш − повернешся додому.

З усього спектру, як мінімум, 16 галузей української економіки увесь  свій експорт направляють в Росію. Серед інших на 100 % сподіваються на російських покупців вітчизняні виробники  лаків, крейди, прального порошку, плит, сільгоспагрегатів, ядерних реакторів та іншої продукції.

За результатами  першої половини 2013 року на країни ЄС  припало  не більше  5% українського експорту. Очевидне ускладнення торгових стосунків з РФ вже призвело, починаючи  із серпня ц.р., до втрати 20-30 тисяч робочих місць і збитків у розмірі 30-40 млрд. гривень торгового обороту.

Уряд Миколи Азарова запропонував компромісну модель між ЄС, Україною і Росією. Трибічні консультації  дозволяють зняти протиріччя так, щоб Україна могла працювати як на ринку ЄС, так і на ринках  Російської Федерації і партнерів Митного Союзу. Можуть бути досягнуті домовленості про спільні митні пункти, про контроль над видачею сертифікатів походження товарів і так далі.

Закарпаття знаходиться в центрі Європи. Воно завжди було найбільш близьким до європейської спільноти, питання асоціації особливо важливе і актуальне. Євроінтеграційний процес не скасований, він просто призупинений, оскільки цього вимагають обставини, в яких опинилася Україна. Президент В.Янукович у своєму інтерв’ю достатньо чітко дав відповіді на ті питання, які найбільше хвилюють наших співвітчизників. А головне, що він підтвердив, що Україна не змінює європейський вектор розвитку. Ми за європейський вибір, але не за всяку ціну.

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар