Версія для друку Версія для друку

ГОЛОДОМОР: ЧЕРЕЗ РОКИ, ЧЕРЕЗ ВІКИ…

Тихо, мовчазно кружляли на вітру пожовклі листи берези, журливо тулилися до Пам’ятного знаку жертвам Голодомору, який встановлено біля храму святителя Василія Великого в Іршаві. Один за одним суботнього післяобіддя сюди сходилися іршавчани та гості міста, аби вшанувати пам’ять наших загиблих співвітчизників.

Відкрив мітинг-реквієм голова райдержадміністрації Василь Ковбаско. Він сказав:

− Пам’ять про мільйони невинних жертв та скалічених доль назавжди залишаться в історії нашого народу. Ми завжди повинні пам’ятати про ті страшні часи. А спільна пам’ять та історія повинні об’єднувати нас.

То були важкі часи. Люди не мали що їсти. Так звані “сільські активісти”  збирали з хати і погребів все дощенту − зерно, картоплю, буряки, капусту, особисті речі.

Оголошується хвилина мовчання.

Секретар Мукачівської православної єпархії, протоієрей Віктор Місо, благочинний Іршавського благочиння о. Георгій Чулей та настоятель  храму Святого Василія Великого о. Василій Юріна відслужили поминальну панахиду за жертвами Голодомору.

А рівно о 16 годині, в рамках всеукраїнської акції “Запали свічку”, учасники акції запалили свічки пам’яті. Разом із Василем Ковбаско віддали данину пам’яті перший заступник голови райдержадміністрації Іван Мошкола, заступник голови РДА Микола Сочка,  керівник апарату РДА Олег Козенюк, керуючий справами райради Євген Свириденко, керівники підприємств, установ,  громадських та партійних організацій району.

На знак скорботи жителі населених пунктів запалили у вікнах своїх домівок свічу пам’яті.

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар