Версія для друку Версія для друку

ЕКОНОМІКА РАЙОНУ НА ШЛЯХУ ДО РОЗВИТКУ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ

За оцінкою рейтингів діяльності районів та міст Закарпатської області,  в розділі «Економічний розвиток», Іршавський район по підсумках 9 місяців 2013 року посів 1 місце проти 8 місяця за відповідний період 2012 року.

Результатом реалізації промислової політики є тенденція щомісячного збільшення обсягів виробництва промисловими підприємствами району. Промисловий комплекс нашого району представлений 18 підприємствами основного кола виробників, які звітуються до держстатистики по обсягах реалізації продукції, з них 16 – переробної галузі та 2 підприємства, які надають послуги із забезпечення населення газом та водою. На промислових підприємствах району виготовляється різноманітна продукція, яка знаходить попит як на внутрішньому ринку, так і експортується до багатьох країн світу.

Обсяг реалізації виробленої продукції за 9 місяців 2013 року збільшився на 2,0 відсотка у відповідності до аналогічного періоду минулого року і склав 90,5 млн. грн., що на 1,8 млн. грн. більше минулорічного показника.

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника зросла у порівнянні з попереднім роком на 8,6 %.

Одним з пріоритетних напрямів інвестиційної політики є розвиток економіки на інноваційній основі. Створення сприятливих умов для залучення інвестицій з метою забезпечення розвитку базових галузей економіки та інноваційної інфраструктури, державної підтримки, забезпечення концентрації державних капітальних вкладень на модернізації виробництва та впровадженні високих технологій.

Темп зростання обсягу іноземних інвестицій до обсягів на початок року збільшився на 4.7 відсотки, в результаті чого район, за підсумками діяльності 9 місяців, посів 4 місце між містами і районами області.

Це завдяки залученню інвестицій на підприємство ТзОВ «ЕКО-ІР», яке вже займається вивезенням твердих побутових відходів.

Одним з важливих показників в розвитку району є перевага експорту над імпортом. За 9 місяців 2013 року коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 1,88 при обласному 0,63. Район посів 6 місце з 18 місць області.

 

Наталія КОВАЧ,

начальник управління економічного розвитку і торігвлі РДА.

Ваш отзыв

Ваш коментар