Версія для друку Версія для друку

ЗВ’ЯЗОК − НЕ СТАРІЮЧИЙ ІНСТРУМЕНТ ПРОГРЕСУ

Професійне свято зв’язківців  стало нагодою для інтерв’ю з начальником цеху телекомунікаційних  послуг №5  з Любомиром-Михайлом Михайловичем Рендзеєм.

−  Любомире Михайловичу,  десять років тому Ви очолили електрозв’язок Іршавського району, який за цей період в результаті кількох трансформацій став цехом  телекомунікаційних  послуг №5. А в чому по суті відбулися зміни?

− Сьогодні на першому плані у нашій роботі постав Інтернет. Ще десятиліття тому нерідко, особливо представники  старшого покоління, зверталися до нас із проханням встановити стаціонарний  телефон.

За цей час в Закарпатській системі Укртелекому Іршавський цех стабільно займає одне із перших місць по наданню телекомунікаційних  послуг. Звичайно, нам важко конкурувати із такими потужними   вузлами зв’язку як Ужгород та  Мукачево. Тим не менше, зайнявши певну нішу у цій сфері, ми доволі впевнено нарощуємо свою присутність в окремих  населених пунктах. Маю на увазі ті, де є проводовий зв’язок,  та на його основі населення широко користується послугами всесвітньої мережі. Найперше хочу назвати Кушницю, Довге, Білки, Ільницю, Заріччя, Сільце, Іршаву.

− Чи  відмовляються жителі від фіксованого звязку?

− Сказати, що ні, − не можу. Тим не менше, майже десять з половиною тисяч абонентів продовжують користуватися цим видом зв’язку. Саме він є базовим для Інтернету. Крім уже названих вище, ми реально сподіваємося забезпечити ним наших користувачів у найближчому майбутньому в Приборжавському та Кам’янському. Щоб своєчасно і якісно надавати послуги зв’язку, ми докладаємо максимум  зусиль, щоб  система працювала безперервно і високоефективно. Один із фактів, який це забезпечує, − технічний стан мережі. Так, останнім часом нами проведено капітальний ремонт ліній у Білках, Сільці і частково у Великому Раківці.

Крім усього, Укртелеком надає своїм користувачам чимало акцій, в тому  числі ексклюзивних. До їх  переліку можна  віднести хоча б таку, як «ОГО-кіно». Завдяки їй нашим землякам стають доступними новинки кіно  задовго до широкого  прокату фільмів після їх прем’єри та в мережі інших компаній.

−  Судячи з Вашх слів, Любомире Михайловичу, Ви є дещо унікальними в цьому  сегменті звязку.  А маєте ще дечим похвалитися?

− Безперечно. У нас на обслуговуванні знаходиться ще 270 радіоточок. Вони розташовані в таких населених пунктах як  Лоза, Довге, Іршава. На превеликий жаль, так сталося, що система, а вона служила в першу чергу для оповіщення населення у випадку стихійного лиха та інших надзвичайних ситуацій, практично втрачена. Крім того, не слід забувати,  що через неї транслюються передачі Національного радіомовлення і їх чисельними прихильниками є старше покоління  наших громадян.

− Як вдалося колективу не тільки зберегти напрацьоване, але й “застовбити” своє місце на цьому  такому  мобільному ринку телекомунікаційних послуг?

 − Саме завдяки колективу, як би на перший погляд парадоксально не прозвучало. Так, ми  пройшли через болючий  процес оптимізації посад та носіїв різних функцій. При цьому  працювати залишилися найбільш віддані і,  скажу без перебільшення, патріоти своєї справи.

Найперше зобов’язаний назвати таких: інженера Івана Якиму, монтера електромобільної  бригади по підключенню до Інтернету Ярослава Кузьменка,  електромеханіка Олександра Сидейкіна. А довжанська  бригада Івана Кривдика не допускає жодного пошкодження  мережі  на своїй ділянці. Безвідмовно там працює і водій Іван Терембець.

Хочеться добре слово сказати і про наших патріархів із 48-и наших пенсіонерів − І.Ю. Грицакович і Р.І. Васаган, які беруть  активну участь у житті колективу.

А наші зв’язківці живуть  повнокровним життям. У цьому першу скрипку відіграє  профспілкова організація  та її голова Іван Більо.

Михайло ІСАК.   

Ваш отзыв

Ваш коментар