Версія для друку Версія для друку

Своєчасна сплата ЄСВ та податкових платежів – обов’язок платників податків.

   Станом на 01.11.2013 року по ДПІ в Іршавському районі сума податкового боргу становить  4 мільйони 946 тисяч гривень. Заборгованість по єдиному соціальному внеску 1 мільйон 359 тисяч гривень.

Як відомо, несплачені кошти в бюджет – це недофінансовані  медицина, освіта, культура, соціальні виплати громадянам. Тому пріоритетним напрямком роботи інспекції є підвищення добровільності сплати податків та формування високої податкової культури.

 «З метою упередження виникнення податкового боргу, а як наслідок виникнення штрафних санкцій та пені ми йдемо на зустріч платникам, у яких тимчасово виникли фінансові труднощі, шляхом прийняття рішень про розстрочення грошових зобов’язань та податкового боргу в межах своєї компетенції» – зазначила начальник інспекції Світлана Муха.

Нагадуємо, що згідно законодавства боржники сплачують податковий борг та заборгованість по єдиному соціальному внеску одночасно з штрафними санкціями за несвоєчасну сплату, а при відсутності коштів на сплату боргу в заставу потрапляє рухоме та нерухоме майно боржника, яке в подальшому реалізується в рахунок погашення боргів.

Боржникам-приватним підприємцям особливо слід пам’ятати про те, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте майно приватного підприємця, що ставить під загрозу добробут власної сім’ї. Також  у відповідності до статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України  і в’їзду в Україну громадян України» до боржників-підприємців та посадових осіб підприємств боржників  вживаються заходи щодо тимчасових обмежень у праві виїзду за кордон.

Питання погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску та податкових платежів перебуває на постійному контролі в органах державної влади та в ДПІ в Іршавському районі.

Так, за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ накладається штраф в розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Крім того, за кожний день прострочення сплати ЄСВ нараховується пеня в розмірі 0,1% зазначеної суми.

Тому, шановні платники, своєчасно сплачуйте єдиний соціальний внесок та податкові платежі.

Відділ обслуговування платників податків

ДПІ в Іршавському районі

Ваш отзыв

Ваш коментар