Версія для друку Версія для друку

СПІВПРАЦЯ В ІНТЕРЕСАХ ДІТЕЙ

Управління освіти, молоді і спорту райдержадміністрації провело зустріч за «круглим столом» представників правоохоронних органів, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації із заступниками директорів шкіл району з виховної, навчально-виховної роботи з проблеми «Координація дій усіх структурних підрозділів Іршавської райдержадміністрації, які працюють  з дітьми та учнівською молоддю у напрямку профілактики злочинності і правопорушень».

У ньому взяли участь Є.Яцканич, начальник управління освіти, молоді і спорту РДА, С.Жидик, завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату РДА, І.Вовканич, директор Іршавського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, Г.Попович, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації, Я.Тодавчич, завідувач сектору дільничних інспекторів Іршавського РВ УМВС, В.Волошиновський, завідувач сектору кримінальної міліції у справах дітей.

Єлизавета Яцканич у своєму виступі наголосила на потребі активізації правового виховання учнівської молоді, головним завданням якого є профілактика правопорушень у підлітковому середовищі, запобігання негативному впливу на їх свідомість, а також формування активної життєвої позиції молоді у правовій сфері, тобто непримиримого ставлення до антигромадської поведінки, розуміння ними ролі і суті держави й права, знання основних законів України, принципу єдності прав, свобод, обов’язків і відповідальності.

Ірина Вовканич повідомила, що одним із пріоритетних напрямків роботи центру є соціальна підтримка сімей, дітей та молоді, які опинилися у  складних життєвих обставинах. Центр також працює в напрямку створення та супроводу дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Ганна Попович звернула увагу присутніх на основні напрямки роботи служби у справах дітей з питань захисту прав дітей, попередження правопорушень та злочинності серед дітей. Продовжила думку щодо дитячих будинків сімейного типу, які краще підготують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до життя та убережуть у майбутньому від скоєння ними злочинів.

Ярослав Тодавчич зробив акцент на тему підвищення ефективності діяльності дільничних інспекторів міліції у проведенні індивідуально-профілактичної роботи з учнями,  схильними до скоєння правопорушень, багато в чому залежить від рівня налагодженості взаємодії при здійсненні конкретних адміністративно-правових та інших заходів із метою профілактики та припинення правопорушень.

Учасників «круглого столу» ознайомили із системою роботи шкіл із попередження правопорушень та злочинності серед дітей. Вона зауважила, що оптимальні умови для попередження та подолання відхилень у поведінці дітей, формування в них мотивації до самовиховання можуть бути створені лише там, де сім’я і школа виступають як єдине ціле, спільно дбають про кінцевий результат своїх зусиль, керуються єдиними критеріями щодо оцінювання дій школярів. Потрібна консолідація зусиль усіх структурних підрозділів райдержадміністрації, які працюють  із дітьми та учнівською молоддю заради їхнього майбутнього.

Ольга Галас,

методист райметодкабінету управління освіти, молоді і спорту РДА.

Ваш отзыв

Ваш коментар