- Нове життя - https://nz-ir.com -

ПРОАНАЛІЗУВАЛИ ЗДОБУТКИ

Під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Івана Мошколи відбулась нарада щодо підтримки і розвитку аграрного сектору району. В обговоренні важливих питань взяли участь начальник відділу агропромислового розвитку РДА Микола Кудрей та начальник управління економічного розвитку і  торгівлі РДА Наталія Ковач.

 Як зазначив Іван Мошкола, в районі здійснюється пошук джерел залучення інвестицій у розвиток агропромислового комплексу району, насамперед тваринництва. У це число входить і будівництво та реконструкція тваринницьких ферм та об’єктів інфраструктури, зокрема мережі заготівлі молока та м’яса, їх переробки та забою тварин.

Фермерським господарством “Відраш” с. Заріччя здійснюється будівництво молочного комплексу. Ведуться переговори із сільськогосподарськими товаровиробниками щодо будівництва овоче- та картоплесховища на території Зарічанської сільської ради.

Протягом 2013 року в районі створено 2 нових фермерських господарства, а саме: ФГ “Агроштеф” (с. Гребля) та ФГ “Простір плюс – В” (с. Ільниця). Сільськогосподарськими товаровиробниками району створено 21 робоче місце.

Начальник відділу агропромислового розвитку Микола Кудрей надав інформацію, згідно якої за всіма категоріями господарств району намолочено  16476 тонн зернових культур з площі 4,3 тис. га, що більше минулорічного аналогічного показника на 2633 тонни. Середня урожайність їх цього року склала  38 центнерів з гектара. У 2012 році аналогічний показник становив 34,6 центнера з гектара. Зібрано кукурудзи 10416 тонн з  урожайністю 48,8 ц/га. Проведено посів озимих  зернових культур під урожай наступного року на площі рівній як в минулому році.

За 9 місяців ц.р. всіма категоріями господарств вироблено 4941 тонн м’яса, що становить 120 % до аналогічного періоду минулого року, 32990 тонн молока (101 % до аналогічного періоду 2012 року), яєць 27664,9 тис. штук (106 % до аналогічного періоду минулого року). Основна частка у виробництві основних видів продукції тваринництва належить господарствам населення (99 % – виробництва м’яса; 99 % – молока; 100% – яєць).

Головний спеціаліст сектору з питань фермерства Ольга Гойда зауважила, що в 2013 році  район бере участь у багатьох програмах по підтримці та розвитку агропромислового комплексу. Серед них Державна програма підтримки галузі тваринництва, у рамках якої на території району постійно проводиться роз’яснювальна робота серед населення щодо необхідності проведення ідентифікації великої рогатої худоби та можливості отримання бюджетних дотацій.

Відділом агропромислового розвитку протягом 2013 року прийнято документи для отримання  спеціальної бюджетної дотації власникам 1274 голів молодняка ВРХ на загальну суму 691 500 грн, із яких 291 250  грн. вже отримано особистими селянськими господарствами району.

Наталія ПІДГІРНЯНСЬКА.