Версія для друку Версія для друку

ОЛЕНЬ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ — РОДЗИНКА СЕЗОНУ

Набирає сили цьогорічний сезон полювання на парнокопитних. Відповідно до спроможності лісових угідь ДП «Довжанське ЛМГ» реалізує 21 ліцензію на добування кабана на всій підвідомчій території  практично на попередньому рівні . За таксацією його в господарстві налічується 186 особин. Родзинкою теперішнього сезону стане олень європейський, на якого в господарстві сподіваються отоварити 3 ліцензії. Це не так уже і багато, на 93-ох благородних оленів, що числяться на території чотирьох лісництв. Полювання дозволено ‒ у Річанському і Лисичівському. Варто  зауважити, що до цього добували рогатого не менше як 10 років тому.

На Іршавщині визначено строки полювання:

Індивідуального:

– на самця кабана та його молодняк, здатний до самостійного існування, з 14.09. 2013 р. до 26.01. 2014 р. включно;

– на самця оленя європейського та молодняк, здатний до самостійного існування, з 14. 09. 2013 р. до  26. 01. 2014 р. включно.

Колективного та облавного:

– на самців і самок кабана та молодняк, здатний до самостійного існування, з 12.10 до 30.12.  2013 р. включно;

-на лисицю з 02.11. 2013 р. до 24.02. 2014 р. включно;

– на самок оленя європейського та молодняк, здатний до самостійного існування, з 19.10 по 29.12.2013 р включно.

Днями полювання є :

– індивідуального на оленя і кабана ‒ середа, субота і неділя;

– колективне і облавне ‒ субота і неділя.

Для убезпечення мисливців району від можливих непорозумінь, провопорушень і тим самим уникнути адміністративної, а можливо і кримінальної відповідальності доречно навести для їх поінформованості деякі статті Закону України «Про мисливське господарство та полювання»:

Стаття 12. Право на полювання

Право на полювання в межах визначених для цього мисливських угідь мають громадяни України, які досягли 18-річного віку, одержали в установленому порядку дозвіл на добування мисливських тварин та інші документи, що засвідчують право на полювання.

Полювання з використанням вогнепальної мисливської зброї дозволяється лише особам, які в установленому порядку одержали дозвіл органу внутрішніх справ на право користування цією зброєю.

До полювання прирівнюється:

– перебування осіб у межах мисливських угідь, у тому числі на польових і лісових дорогах (крім доріг загального користування), з будь-якою стрілецькою зброєю або з капканами та іншими знаряддями добування звірів і птахів, або з собаками мисливських порід чи ловчими звірами і птахами, або з продукцією полювання;

– перебування осіб на дорогах загального користування з продукцією полювання або з будь-якою зібраною розчохленою стрілецькою зброєю.

Стаття 14. Документи на право полювання

Документами на право полювання є:

– посвідчення мисливця;

– щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;

– дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка тощо);

– відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю;

– паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів з відміткою про допуск до полювання у поточному році у разі їх використання під час полювання.

Зазначені документи мисливець зобов›язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.

Посвідчення мисливця та щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання видаються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі мисливського господарства та полювання або його місцевими органами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Розмір державного мита, а також порядок стягнення платежів за видачу посвідчення мисливця та щорічної контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання встановлюються у порядку, передбаченому законодавством.

Розмір плати за видачу посвідчення мисливця та щорічної контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі мисливського господарства та полювання за погодженням з центральним органом виконавчої влади з питань фінансів.

Іван ГЕДА,

районний мисливознавець Іршавського району.

Ваш отзыв

Ваш коментар