
Набирає сили цьогорічний сезон полювання на парнокопитних. Відповідно до спроможності лісових угідь ДП «Довжанське ЛМГ» реалізує 21 ліцензію на добування кабана на всій підвідомчій території практично на попередньому рівні . За таксацією його в господарстві налічується 186 особин. Родзинкою теперішнього сезону стане олень європейський, на якого в господарстві сподіваються отоварити 3 ліцензії. Це не так уже і багато, на 93-ох благородних оленів, що числяться на території чотирьох лісництв. Полювання дозволено ‒ у Річанському і Лисичівському. Варто зауважити, що до цього добували рогатого не менше як 10 років тому.
На Іршавщині визначено строки полювання:
Індивідуального:
– на самця кабана та його молодняк, здатний до самостійного існування, з 14.09. 2013 р. до 26.01. 2014 р. включно;
– на самця оленя європейського та молодняк, здатний до самостійного існування, з 14. 09. 2013 р. до 26. 01. 2014 р. включно.
Колективного та облавного:
– на самців і самок кабана та молодняк, здатний до самостійного існування, з 12.10 до 30.12. 2013 р. включно;
-на лисицю з 02.11. 2013 р. до 24.02. 2014 р. включно;
– на самок оленя європейського та молодняк, здатний до самостійного існування, з 19.10 по 29.12.2013 р включно.
Днями полювання є :
– індивідуального на оленя і кабана ‒ середа, субота і неділя;
– колективне і облавне ‒ субота і неділя.
Для убезпечення мисливців району від можливих непорозумінь, провопорушень і тим самим уникнути адміністративної, а можливо і кримінальної відповідальності доречно навести для їх поінформованості деякі статті Закону України «Про мисливське господарство та полювання»:
Стаття 12. Право на полювання
Право на полювання в межах визначених для цього мисливських угідь мають громадяни України, які досягли 18-річного віку, одержали в установленому порядку дозвіл на добування мисливських тварин та інші документи, що засвідчують право на полювання.
Полювання з використанням вогнепальної мисливської зброї дозволяється лише особам, які в установленому порядку одержали дозвіл органу внутрішніх справ на право користування цією зброєю.
До полювання прирівнюється:
– перебування осіб у межах мисливських угідь, у тому числі на польових і лісових дорогах (крім доріг загального користування), з будь-якою стрілецькою зброєю або з капканами та іншими знаряддями добування звірів і птахів, або з собаками мисливських порід чи ловчими звірами і птахами, або з продукцією полювання;
– перебування осіб на дорогах загального користування з продукцією полювання або з будь-якою зібраною розчохленою стрілецькою зброєю.
Стаття 14. Документи на право полювання
Документами на право полювання є:
– посвідчення мисливця;
– щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
– дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка тощо);
– відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю;
– паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів з відміткою про допуск до полювання у поточному році у разі їх використання під час полювання.
Зазначені документи мисливець зобов›язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.
Посвідчення мисливця та щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання видаються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі мисливського господарства та полювання або його місцевими органами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Розмір державного мита, а також порядок стягнення платежів за видачу посвідчення мисливця та щорічної контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання встановлюються у порядку, передбаченому законодавством.
Розмір плати за видачу посвідчення мисливця та щорічної контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі мисливського господарства та полювання за погодженням з центральним органом виконавчої влади з питань фінансів.
Іван ГЕДА,
районний мисливознавець Іршавського району.