Версія для друку Версія для друку

ІРШАВСЬКИЙ «АКСАКАЛ» СЛІДСТВА

Василь Продан – людина неординарна. Він встиг у житті чимало. За плечима підполковника міліції у відставці  більше 25 років  нелегкої міліцейської служби. А ще була строкова – в армії… і виконання спецзавдання в м. Єреван.

Василь Продан після закінчення школи працював на заводі, потім служив у Збройних Силах у складі групи Радянських військ у Німеччині. Повернувшись додому, знову працює на заводі, де його обирають заступником секретаря комсомольської організації,  а згодом дають направлення на навчання до Львівської середньо-спеціальної школи МВС СРСР. Коли був курсантом, його залучали для охорони громадського порядку під час проведення Всесвітнього фестивалю молоді та студентів у м. Москві.

У 1985 році, закінчивши навчання, йде на службу до міліції.  Перша його посада в ОВС – інспектор інспекції виправних робіт та працевлаштування Іршавського районного відділу міліції. Робота із раніше судимими потребувала від молодого фахівця чимало зусиль, щоб допомогти людині, яка повернулась із місць позбавлення волі, розпочати нове життя.

Майже через два роки він стає слухачем Київської вищої школи МВС СРСР імені Ф.Є.Дзержинського, де у період навчання був відряджений до м.Єреван Республіки Вірменія для виконання спеціального завдання  – допомоги у ліквідації землетрусу  в м. Спітак. Невдовзі, успішно закінчив навчання і повернувся на роботу до Іршавського райвідділу – у чергову частину.

Згодом Василя Дмитровича перевели на посаду слідчого, де і розпочалась справжня робота. Він був авторитетною людиною, професіоналом з великої літери. І, як з’ясувалося, ще сміливим, мужнім та непохитним правоохоронцем. Йому довелось розслідувати злочини у сфері економіки, які скоювали люди на високих посадах. Якось Василь Дмитрович розслідував кримінальну справу, де працівники одного із державних підприємств добряче нагріли руки на державному майнові. Справу було скеровано до суду, за рішенням якого директора було засуджено до 5 років позбавлення волі, а головного бухгалтера до 2 років умовного терміну. Кримінальні справи Василя Продана  часто складались із 20-30 епізодів, а обвинувальні висновки нараховували більше 200 сторінок.

Два роки підряд Василь Дмитрович був кращим слідчим області і потрапляв у кращу п’ятірку слідчих України.

У 1995 році міністром МВС України була сформована слідчо-оперативна група по розслідуванню особливо тяжких злочинів у Криму, під керівництвом заступника міністра МВС України, до якої входили найбільш досвідчені працівники слідства, серед яких був і Василь Продан. Ця група  протягом півроку розслідувала  резонансні злочини, які скоювались організованими злочинними групами.

Це відрядження Василь Продан буде згадувати ще довго, так як йому довелось розслідувати справу директора радгоспу, від якого злочинне угрупування вимагало 2 вагони пшениці та іншої сільгосппродукції. Злочинці, щоб «надавити» на директора пішли до його батьків – пенсіонерів, до яких застосували тортури, внаслідок чого ті померли у лікарні. Всіх членів організованого злочинного угрупування було затримано і справу направлено до суду.

Крім цього зухвалого злочину Василю Дмитровичу, доводилось розслідувати вбивства, які часто скоювались у Криму, під час з’ясування  стосунків між злочинними угрупуваннями «Грека» та «Башмаків». Майже під час кожної такої сутички, знаходились трупи молодих людей із вогнепальними пораненнями. Всі ці злочини були на контролі  у міністра МВС України.

За цей період Василь Продан був неодноразово нагороджений грамотами та цінними подарунками.

Після повернення із Криму Василь Дмитрович продовжував працювати слідчим, а далі був переведений на посаду слідчого в особливо важливих справах відділення зонального контролю відділу по розслідуванню злочинів, скоєних організованими групами слідчого управління УМВС України в Закарпатській області.

Через деякий час створюється новий відділ податкової інспекції, де проводяться розслідування економічних злочинів. Враховуючи досвід роботи у сфері економіки Василя Продана переводять у цей новостворений відділ. Він працював на керівних посадах цього відділу у Виноградові, Тячеві, Мукачеві та Ужгороді.

– За свою роботу у слідстві, – каже Василь Дмитрович, – я нікого безневинно не притягував до кримінальної відповідальності.

Цими днями підполковник міліції у відставці Василь Дмитрович Продан святкує свої 55 років.

Особовий склад та рада ветеранів і пенсіонерів Іршавського районного відділу міліції щиросердечно вітають шановного ювіляра, зичать йому міцного здоров’я, щастя, удачі, добра та Божої благодаті на многая літа.

Віта ГОРЗОВ,      Іршавський РВ УМВС.

Ваш отзыв

Ваш коментар