Версія для друку Версія для друку

УВАГУ КОЖНІЙ НЕБЛАГОПОЛУЧНІЙ РОДИНІ

В Іршавській райдержадміністрації  відбулася  нарада фахівців із соціальної роботи за участю заступника голови РДА М. І. Сочки та директора Іршавського  районного центру соціальних служб для сім*ї, дітей та молоді І. М. Вовканич. Ключовим питанням  на зустрічі було визначене забезпечення соціальної  роботи в напрямку реалізації соціальних ініціатив Президента України щодо вдосконалення роботи соціальних служб шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннього виявлення проблемних сімей та вчасного надання їм підтримки.

В ході наради відбулася відеопрезентація основних положень соціальних ініціатив Президента України, фахівців ознайомлено із новими соціальними ініціативами Президента «Діти-майбутнє України», метою яких є підвищення якості життя для сімей з дітьми, створення  сприятливих умов для повноцінного розвитку кожної дитини, гарантований захист прав, інтересів та свобод дітей з боку держави.

Для втілення у життя соціальних ініціатив у липні 2012 року були введені посади фахівців із соціальної роботи. Держава повністю забезпечила кожного працівника робочим місцем, відповідною оргтехнікою для можливості надання якісної та, за необхідності, термінової допомоги будь-якій сім’ї чи особі.

«Якщо на першому етапі введення посад фахівців з соціальної роботи основна увага приділялась добору кадрів, навчанню, облаштуванню робочих місць, то зараз вже слід зосередитись на якості цієї роботи. Серед показників ефективності ми можемо бачити: в тих населених пунктах, де є фахівець із соціальної роботи, ми очікуємо зменшення кількості вилучених дітей. Чим раніше фахівець потрапить у сім’ю, познайомиться з нею, визначить можливі ризики і почне з нею працювати, тим більша ймовірність, що ситуацію можна вчасно змінити на краще і зберегти родину. Жодна сім’я на закріплених територіях не має залишитись поза увагою», зауважив М. І. Сочка.

Директор Центру І. М. Вовканич ознайомила фахівців із соціальної роботи, які безпосередньо працюють у громаді, із нововведеннями щодо нормативно-правової бази, яка регламентує діяльність Центрів, функцій та розширення об’єктів соціальної роботи, щодо яких поширюється соціальна робота по наданню комплексу соціальних послуг. Ірина Михайлівна наголосила на алгоритмі роботи фахівців із соціальної роботи: виявлення сімей, оцінка потреб для вирішення подальших шляхів співпраці з сім’єю, взаємне поінформування суб’єктів соціальної роботи та, власне, допомога сім’ї із залученням різних установ, громади та активу  села, закладів для подолання складних життєвих обставин.

Наразі є чим поділитися: за рік роботи фахівцями проінспектовано більше 7000 сімей, з яких 492 занесені до місцевого банку даних сімей як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах. 373 сім’ї перебували під соціальним супроводом фахівців із соціальної роботи, а 6910 осіб отримують послуги Центру за карткою отримувача послуг. Постійно проводиться профілактична, роз’яснювальна робота у навчальних закладах, серед населення з метою профілактики правопрушень, шкідливих звичок, сімейного насильства.У рамках програми Сімейний затишок-кожній дитині, передбаченої новими соціальними ініціативами Президента України «Діти-майбутнє України», Центром проводиться рекламно-інформаційна кампанія з питань підтримки сімейних форм виховання дітей, ведеться супровід 18 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у 2 прийомних сім’ях та 2 дитячих будинках сімейного типу. Зараз на етапі створення знаходиться ще одна прийомна сім’я, значить ще одна дитина знайде тепло і затишок у родині.

Отже, пріоритетним завданням фахівців визначено підтримку сім’ї на всіх етапах кризи з метою недопущення попадання дітей в інтернатні заклади, повне охоплення послугами найуразливіших категорій населення, проведення профілактичної роботи з дитячою та молодіжною аудиторією.

Міцна сім’я-запорука добробуту держави.

Наталія ВАТРАЛА, провідний спеціаліст РЦСССДМ. 

Ваш отзыв

Ваш коментар