Версія для друку Версія для друку

НЕ ТРЕБА ВИГАДУВАТИ ВЕЛОСИПЕД…

Протягом останнього часу  в нашій районці було декілька публікацій  про роботу Білківського споживчого товариства та ряд проблем, пов’язаних із різницею у баченні пайовиків щодо його подальшої діяльності. Однак, виявляється, там і дотепер не дійшли консенсусу. Прокоментувати ситуацію ми попросили депутата районної ради,  заступника голови райради Петра Добромільського.

‒ Петре Петровичу, що ви можете сказати про ситуацію, яка склалася навколо споживчої кооперації Білок як юрист і як людина, що вивчала юридичну проблематику самостійності споживчих товариств.

‒ Тут все просто. Не треба вигадувати велосипед. Закон про споживчу кооперацію чітко визначає, що первинна ланка, а саме таким є наш випадок, ‒ Білківське споживче товариство є самостійною структурою, власником всього майна і може на добровільних засадах входити до складу районних спілок, чи будь-яких інших. Тобто, його члени  мають право на частку в майні, що може виражатися в грошовій формі за рішенням загальних зборів. І тут, на мою думку,  потрібно закріпити за кожним членом-пайовиком частку. Спілкуючись із обласними та районними ветеранами кооперативного руху, отримав від них інформацію, що за скромними підрахунками у пайовиків Білківського СТ мінімальний пай повинен бути 1500 грн., а зараз він ‒ до 100 грн., а максимальний має бути від 4500 грн. і вище. І коли таку програму І.П.Сокач запропонував у райспоживспілці і облспоживспілці, він відразу став їхнім ворогом, і вони почали шукати в середовищі Білківського СТ людей, які ним не задоволені.

Хочу  сказати, що починаючи з квітня багато подій і позитивних, і негативних  пройшло у споживчому товаристві села Білки. Позитивним я хочу назвати ті обставини, що до цього часу так активно не переймалися проблемами кооперації, а тепер почали замислюватися над своїми правами на власність у споживчій кооперації, активізувалися навколо проблем, за якими спостерігали роками.

Люди питають мене про нового керівника, жінку яка прийшла у квітні. Я пояснюю, що я не працював у системі СТ і про компетенцію судити не можу. По-друге, ідуть судові процеси щодо правомірності зборів, проведених у квітні. Час покаже. Тут що-небудь коментувати важко.

Вивчаючи думку пайовиків, які зверталися до мене протягом останніх півроку, вияснив, що теперішнє керівництво споживчого товариства надавало великі обіцянки, щоб прийти до влади. Із того нічого не виконано. Наприклад, обіцяли зняти оренду у пайовиків, які орендують будівлі, вийти із системи обл- та райспоживспілки, і ще багато такого іншого.

Зараз іде процес виправдання своїх дій за невиконання обіцяного і нове керівництво розпускає різні плітки. Так, саме плітки, ніби хтось їм заважає, ніби хтось хоче створити нове підприємство і поділити майно, ніби вкрадено мільйони і, це привело до відкриття кримінальних справ. Наскільки мені відомо, тепер у провадженні райвідділу міліції немає жодної справи щодо розкрадання кооперативного майна.

Позиція моя, як депутата районної ради, виходячи з побажань пайовиків із якими я спілкувався, по-перше – відстоювати інтереси кожного пайовика району і Білок зокрема; по-друге ‒ споживча кооперація Білок повинна працювати і розвиватися, адже для цього є всі можливості, майже все майно у задовільному стані та знаходиться у стратегічно важливих місцях. І якщо комусь зараз що-небудь стоїть на перепоні, не дає працювати, то це як у приказці про поганого танцюриста. У області майже не збереглося на даний час сільської споживчої кооперації, яка могла б зрівнятися з Білківським СТ, і, зрозуміло, що райспоживспілка і облспоживспілка хочуть керувати такою структурою. Адже свої об’єкти вони вже попродавали і хочуть зараз керувати нашим; По-третє  повторюся, треба закріпити за членами-пайовиками СТ їх частку у майні, виражену у грошах, щоб не було спокуси ним заволодіти безоплатно. І цей процес не можна відкладати на потім, кожен пайовик має отримати якісь гарантії майбутніх виплат, і, досить солідних виплат.

А моя порада пайовикам СТ така: ви мудрі люди з  досвідом і розберетеся хто є хто. Об’єднуйтеся і захищайте своє майно, і не бійтеся.

Ваш отзыв

Ваш коментар